Pohádkové bydlení.

MF DNES - - OBSAH -

Manželé Kolaříkovi zrekonstruovali s velkým vkusem 300 let starý mlýn. Rozpadající se budova dnes slouží k celoročnímu bydlení rodiny.

Jen málokterý rodinný dům se může pochlubit tak romantickou kulisou a geniem loci jako bývalý mlýn v malebné krajině na rozhraní jižních Čech a Šumavy. Stojí na samotě mezi dvěma vesnicemi, částečně schovaný pod hrází rybníka a hlídaný stoletými duby – kouzelné místo, kde fantazie pracuje naplno.

Klepání mlýnského kola se tu ozývalo ještě po válce, než se poslední mlynář odstěhoval. Po nějaký čas fungovala v objektu pekárna a prodával se zde chléb (odehrá- valo se to mimochodem v prostoru dnešní kuchyně). V 70. letech v objektu úřadovalo místní JZD, jež se chtělo postupně chátrajícího mlýna zbavit a zbourat ho. Stavení tenkrát koupili rodiče Jitčina manžela, čímž ho zachránili a získali poněkud nestandardní chalupu v jedinečném místě. Vysekali metrové kopřivy a natřeli plechovou střechu, do větší přestavby se ale nepustili.

Když Martin prvně ukázal své ženě místo, kam s rodiči pravidelně jezdil na víkendy a na prázdniny, Jitka se do domu a okolí zamilovala. Manželé v té době bydleli v bytě

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.