TTIP se za Obamy nepodepíše, zní z Evropy

MF DNES - - EKONOMIKA -

S podnikáním začal v 90. letech, kdy se zabýval dovozem spotřebního zboží. Později aktivity rozšířil o nemovitosti a pohledávky.

S penězi, které měl z prodeje své úvěrové společnosti Smart Capital, pak před třemi lety založil finanční skupinu Unicapital a vyrazil na nákupy. Vlastní několik zemědělských podniků, a to zejména na severní Moravě. Za stamiliony koupil třeba agrární firmu Zemspol Studénka, krátce vlastnil i firmu Agro-Nova, kterou však v roce 2014 prodal jedné z firem ze skupiny Agrofert.

Financuje se dluhopisy

Intervence by ČNB mohla za určitých podmínek ukončit až v roce 2018. Prohlásil to guvernér ČNB Jiří Rusnok v deníku E15.cz. Nejpravděpodobnějším termínem však zůstává 2. čtvrtletí 2017. Podle Rusnoka bude záležet na plnění inflačního cíle. Po uvolnění intervenčního režimu šéf ČNB neočekává, že by došlo k přílišnému posílení koruny. (ČTK) Evropská komise pokládá za nepravděpodobné, že se rozhovory o volném obchodu mezi Evropskou unií a USA podaří dokončit ještě za současné americké vlády. Agentuře Reuters to řekl zdroj z komise. Plánovaná dohoda s názvem Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) by měla vytvořit největší zónu volného obchodu na světě. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.