Nájmy

MF DNES - - PRAHA -

Na jednom z nejlukrativnějších pražských brownfieldů má vzniknout rezidenční čtvrť. Společnost Central Group, která letos v létě koupila severní část Nákladového nádraží Žižkov od britského developera Discovery Group, včera představila, jak plánuje nevyužívané nádraží zastavět.

Na stavebním pozemku o rozloze 128 tisíc metrů čtverečních by mělo vyrůst zhruba dva a půl tisíce nových bytů. Podobu bytovým domům dá autor projektu architekt Jakub Cigler, zapojit by se ale měli i další architekti. „Chceme, aby tady vznikla různorodá městská čtvrť,“říká předseda představenstva společnosti Central Group Dušan Kunovský. Proto bude developer stavět bytové domy do bloků, které mají připomínat klasickou zástavbu Vinohrad a Žižkova. Veřejný prostor mezi domy má zaplnit například zeleň.

„Aby se ze čtvrti nestalo jen místo k přespávání, budou v přízemí Hledám pro naše solventní zaměstnance z kanceláře byty k dlouhodobému pronájmu v Praze, právní servis zajištěn. Tel: 274784428. Památkově chráněná historická nádražní budova Mateřská škola Dominantní budova, která doplní Basilejské náměstí Park domů restaurace, obchody a kavárny,“slibuje Kunovský. Projekt počítá také s velkým parkem podél Malešické ulice.

„Investor práci komplikuje“

Podle původních plánů mělo na severní části bývalého nádraží vyrůst velké nákupní centrum s administrativními budovami. To bylo ale dlouhodobě kritizováno. Například proto, že by přineslo obrovskou dopravní zátěž. „To, že tam chce developer stavět bytové domy, vítám. Je 35 kW. Životopis, osvědčení a potvrzení o bezúhonnosti zašlete na email: jirinakubinova@seznam.cz ale potřeba, aby byla zástavba citlivá k historické budově nádraží,“říká architekt Zdeněk Lukeš. Historická budova je totiž památkově chráněná a v budoucnu by mohla sloužit potřebám ministerstva kultury, které by v ní vytvořilo kulturní centrum.

Oproti plánům předchozího investora se výrazně snížila i výška jednotlivých domů. „Většinou půjde o šestipodlažní domy, které doplní několik maximálně dvanáctipatrových dominant. Nemáme ambici Marking Severní část nádraží, na které se bude stavět vytvářet nějaký Manhattan,“popisuje architekt Cigler. Další výraznou budovou hodlá investor doplnit Basilejské náměstí, které těsně sousedí s areálem nádraží.

Projekt dopředu počítá i s případnou budoucí tramvajovou tratí, po které by mohly pokračovat tramvaje přijíždějící Olšanskou ulicí. Mluví se buď o možnosti, že by koleje procházely středem nádraží, nebo vedly kolem něj. Zatím není jisté, která z variant nakonec zvítězí. „Od počátku to koncipujeme tak, že bude

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.