Den prevence mozkové mrtvice

MF DNES - - PRAHA - Martin Bajtler redaktor MF DNES

Následující dva víkendy bude kvůli výměně pražců obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Muzeum a Kačerov. Během výluky bude ve dvouminutových intervalech zavedena obousměrně v trase Hlavní nádraží – Kačerov náhradní autobusová doprava XC. Některé trasy autobusů budou posíleny a změní se také nástupní zastávka. U linky 135 bude zkrácen interval a u linek 118, 196, 213 začnou jezdit kloubové autobusy. Nástupní zastávka Kačerov pro linky 189 a 215 bude přemístěna do čela nástupiště. (rsr)

Na žižkovském nákladovém nádraží chce Central Group stavět byty už v roce 2019. Magistrátu vadí, že investor nečeká na územní studii.

V budově hlavního nádraží budou mít Pražané dnes možnost zjistit své riziko mozkové mrtvice a poradit se s odborníky. V rámci Dne prevence programu POMOC bude na nádraží stát nadměrný nafukovací model srdce, kterým bude možné procházet. Návštěvníkům Dne prevence bude k dispozici lékař a zdravotní sestry, se kterými bude možné konzultovat zjištěné výsledky a poradit se o vhodných možnostech prevence. Tato akce se koná již popáté. Od roku 2012 bylo během stejnojmenné akce vyšetřeno 3 423 lidí a u téměř čtyř procent z nich (126 osob) byla lékařem odhalena fibrilace síní, která je až z jedné pětiny příčinou mrtvice. Obří nafukovací srdce bude veřejnosti přístupné dnes od 8.30 do 17.30 hodin. Všechny konzultace jsou zdarma. (ps)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.