POKUSY, KTERÉ UŽ PROBĚHLY

MF DNES - - DNES | REPORTÁŽ -

Známý český léčitel Stanley Bradley tvrdí, že je schopen rozpoznat s pomocí kyvadla či různých druhů virgulí ukrytý živý organismus. Měl zjistit, zda je ve třiceti uzavřených papírových krabicích uschován květináč s květinou, nebo kameny, tedy zda skrývá živý organismus, či neživou věc. Zda bude v krabici květina, či kameny, určil hod kostkou. Pravděpodobnost průchodu náhodě byla 1:1 000. Jeho výsledek byl 19 shod oproti 11 neshodám. Pokud by měl uspět, musel by ze 30 pokusů uhádnout 25 a více.

Jasnovidec Milan Hein věří v přenos myšlenek, tvrdí, že existují jiné energie než fyzikální. Jeho pokus probíhal v krytu za dozoru mentalisty, musely být vypnuty všechny telefony, elektřina. Kamera jela pouze na baterie. Milan Hein měl odhadovat čísla na papírových hodinách, které se posouvaly každých šest minut na jiné číslo. K úspěšnému pokusu by mu podle zákonu pravděpodobnosti stačilo uhádnout 5 z 15 čísel. Měl dvě shody. Stejně jako člen týmu, který se pokusil patnáct čísel náhodně odhadnout.

Přírodní léčitel Petr Vojtěch odhadoval, který z figurantů vstupuje do jiné části domu. Mezi figuranty byla zdravá žena, žena s genetickým postižením a slepec. Petr Vojtěch je přesvědčen, že zdravotní stav osoby dokáže určit i na dálku. Z dvaceti pokusů se strefil pětkrát, k úspěšnému pokusu by musel správně určit patnáct z dvaceti pokusů.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.