Vyhrajte atraktivní biotričko

MF DNES - - ČEŠI VE SVĚTĚ -

vdaná není. Směje se, že je to tak mnohem lepší. Raději si prý užívá života a učí se něco nového.

Tahle kolektivní ruční výroba je pro ženy i důležitým sociálním momentem. Vytrhne je ze stereotypu domácnosti a umožní jim se smysluplně setkávat. Maha Darághme je šéfkou dobročinného spolku a říká, že zatímco se muži setkávají po večerech v kavárnách, pro ženy se to nehodí. Společná výroba šperků je tak pro ně dobrou alternativou.

Jiří Kmošek a Jaroslav Prášil zároveň přiznávají, že se od těchto žen něco naučí i oni. Jejich tvorba je prý totiž „opravdová“. „My do těch zdobných prvků dáváme techniku a šperk už je potom mrtvý. V těchto zemích, které navštěvujeme, je cítit živočišno, srdce a touha něco udělat bez jakéhokoliv odborného vzdělání. To je ta nádhera, která nás s Jirkou do těchto končin táhne.“

Jaroslav Prášil už dělal s kolegou Jiřím Kmoškem podobné kurzy také v egyptské Núbii a Káhiře.

Tady, v palestinském Túbásu, se na konci kurzu shodly palestinské ženy i čeští muži, že pouhý týden výuky byl zoufale krátký. Už teď se proto pracuje na pokračování kurzu třeba v příštím roce. Soutěžte o stylová biotrička! Stačí odpovědět správně. Odpovědi zasílejte na adresu rozvojovka.soutez@clovekvtisni.cz. Vylosujeme 10 výherců. Napište i poštovní adresu a typ trička, které chcete vyhrát (velikost, pohlaví).

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.