Co je dobré nechat v servisu zkontrolovat

MF DNES - - AUTO NA ZIMU - František Dvořák iDNES.cz

Při nehodě v mlze je pravděpodobnost smrtelného zranění třikrát vyšší než při bouračce, která se stane za normálního počasí. V mlze totiž výrazně klesá viditelnost a navíc se zkresluje vnímání rychlosti auta.

Řidiči si často myslí, že jedou pomaleji, než tomu ve skutečnosti je. Jen stěží totiž mohou porovnávat svoji rychlost s okolními stojícími předměty, které nejsou v tomto počasí

Před nástupem zimy je vhodné zavítat s vozem do servisu na preventivní kontrolu. Následující období dá autu zabrat a řešit jakýkoliv problém v nepříjemném počasí je mnohem složitější a více stresující.

Technický stav vozu

„Zkontrolován má být technický stav vozu od provozních kapalin a akumulátoru přes brzdovou soustavu až po výfukový systém, topení, klimatizaci, stěrače, ostřikovače a klínový, respektive rozvodový řemen,“vypočítává David Valenta z českého zastoupení značky Volkswagen.

„V rámci kontroly technici provedou diagnostiku stavu akumulátoru testovacím přístrojem, konzervaci pólových vývodů akumulátorů, kontrolu nastavení hlavních světlometů a případně jejich seřízení,“vypočítává Jitka Kořánová z Toyoty. „Dále změří bod tuhnutí chladicí kapaliny, zřetelné a navíc nemají jasné obrysy.

Také vzdálenost od předmětů na silnici vnímají jako větší. Často se stává, že řidič v prvním okamžiku považuje stojící auto za jedoucí. K tomu všemu mlha na silnici kondenzuje a mokrá vozovka prodlužuje brzdnou dráhu auta. Řidič, který zavčas nezpomalí, nestačí před neočekávanou překážkou zastavit a narazí do ní v plné rychlosti.

Buďte vidět a zpomalte

Pokud mlha komplikuje jízdu ve dne, denní svícení rozhodně nestačí – auto musí být pro ostatní dostatečně viditelné ze všech stran. Je proto třeba zapnout potkávací světla a také myslet na povinnost rozsvítit zadní mlhovku. Pokud je vůz vybaven předními mlhovkami, není třeba váhat nad jejich použitím.

„Mlhu pravidla silničního provozu nedefinují, nicméně mlhová světla by měla být určitě rozsvícena při dohlednosti pod 50 metrů, v takovém případě by rychlost jízdy neměla překročit 50 kilometrů za hodinu.

S chladnými podzimními rány přichází na silnice nebezpečné mlhavé počasí. Zvyšuje se tak četnost nehod, mnohdy i smrtelných. Jak by se měli řidiči při jízdě v mlze chovat?

zkontrolují stav a těsnost chladicí soustavy a stav řemene vodního čerpadla. Prověří také hladinu motorového oleje, množství brzdové kapaliny a funkci ostřikovačů,“dodává Kořánová.

Kontrola akumulátoru je stěžejní

V zimě je autobaterie hodně namáhaná, dá jí zabrat zejména startování v minusových teplotách.

Největším zabijákem autobaterií je paradoxně teplo. „To, že horko akumulátoru ublížilo, se bohužel projeví až v zimě, kdy potřebujeme roztočit studený motor, jehož vnitřní odpor je větší než v letních měsících,“vysvětluje Petr Semerád, odborník na autobaterie českého zastoupení firmy Bosch.

Teplem totiž dochází k velkému samovybíjení, následně k sulfataci desek, které tímto jevem ztrácejí kapacitu. Sulfatace je hromadění či usazování síranu olova na povrchu a v pórech aktivního materiálu akumulátoru – na olověných elektrodách. „Nabitý akumulátor s měrnou hmotností elektrolytu 1,28 kg/l snese teploty do -50 °C. Vybitý akumulátor může zmrznout již při teplotě pod 0 °C,“uvádí Bosch.

„Jakákoliv situace, kdy je akumulátor v nedobitém stavu, je špatná,“doplňuje Petr Semerád a radí pořídit si nabíječku. Ty moderní mají speciální „udržovací“programy a lze je zapojit i na baterku, která je zamontovaná v autě.

„Rozhozený“podvozek zničí gumy

Servis by měl zaměřit pozornost také na případné netěsnosti a poškození motoru a motorového prostoru. „A zjistit, zda byly na voze provedeny všechny dílenské a svolávací akce. Dále prověřit funkčnost všech bezpečnostních systémů včetně osvětlení,“doplňuje Filip Stoulil ze zastoupení značky Seat.

Nezapomínejte na podvozek vozidla. Protože jen správně seřízený podvozek (geometrie, brzdy, tlumiče, vůle v řízení) společně se správným tlakem v pneumatice zajistí optimální využití investice do zimních plášťů.

„Správně nastavená geometrie má zásadní vliv na bezpečnost vozidla, komfort jízdy a ekonomiku provozu. Pokud není v pořádku, může způsobit nesouměrné opotřebování pneumatik a zkrácení jejich životnosti. Kromě toho má negativní vliv na jízdní vlastnosti vozidla, tedy i bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Vozidlo nejede ve dvou stopách, samovolně se vychyluje z přímého směru, v zatáčkách mohou pneumatiky pískat,“popisuje Magda Pančochová ze sítě nezávislých servisů Bestdrive.

Případné skryté závady na podvozku odhalí zkušební jízda, která je nezbytnou součástí kontroly.

Karel Starý, vedoucí servisních služeb Škody, před náročným zimním obdobím doporučuje věnovat pozornost zajištění dobrého výhledu z vozu. „Na něm se kromě vyčištěného účinného ventilačního systému a kabinového filtru nejvíce podílejí stěrače. Stírací lišty urazí ve srážkově průměrném roce po skle cca 1 600 km, jde tedy o opravdu namáhaný díl,“připomíná Starý. (fdv) Prohlídky od 299 Kč. Platí do 30.12. 2016. Prohlídka za 199 Kč. Probíhá do 31. 12. 2016.

Stírací lišty urazí ve srážkově průměrném roce po skle přibližně 1 600 kilometrů.

Kontrola stavu vozidla před zimou za 300 Kč. Sleva 20 % na vybrané díly. Platí do 23. 12. 2016. Prohlídka za 700 Kč. Probíhá celý podzim a zimu.

Foto: ADAC

Mlhovky Nejdůležitější je řídit v mlze opatrně a hlavně dbát na to, aby vás především zezadu jedoucí řidiči včas dobře viděli. Proto neváhejte používat mlhová světla.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.