Začíná další etapa opravy Heroldových sadů

MF DNES - - PARAHA 10 - Michaela Bůnová redaktorka MF DNES

Od září lidé chodí do Husova sboru ve Vršovicích na nový kulturní cyklus pod názvem Jako Fénix. Jedná se o každoměsíční setkávání s hudbou, poezií a výtvarnem, kdy je divák v jednom čase na jednom místě osloven uměním na několik způsobů. „Listopadový program bude sestaven z veršů soudobého českého křesťanského básníka a lékaře MUDr. Aloise Volkmana,“říká farář David Frýdl a dodává, že hudební složku obstará chrámový sbor Husova sboru Pražští pěvci pod vedením Stanislava Mistra, v jejichž podání zazní Mozartovo Requiem. Pořad začíná ve středu 2. listopadu od 17.30 hodin. (bb)

Vršovické divadlo MANA vstupuje do nové sezony s pestrým programem. Kromě inscenací vystoupí Spirituál kvintet či židovský orchestr Šarbilach. V rámci site specific diváci zamíří třeba do divadelní šatny.

Devět milionů korun bude stát rekonstrukce části Heroldových sadů za Vršovickým zámečkem ve směru k ulici Estonská. Okolní části parku již Praha 10 nechala opravit v minulosti. Až do srpna 2017 budou dělníci měnit povrch a rozložení cest, kdy asfalt nahradí mozaika a mlat. Lidé se mohou těšit na nové lavičky a odpadkové koše. Dojde k odstranění nebezpečných stromů a jako náhrada budou vysazeny nové. Pro zajištění lepší péče o zeleň bude instalován závlahový systém. Park také získá nové veřejné osvětlení. (ps)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.