Vodáci v neděli splují „Rio Botičo“. Voda bude

MF DNES - - PARAHA 10 -

Diváci se mohou těšit na pokračování kmenové inscenace Evy Miláčkové Vršovice jsou zlatý, řekl tatínek. V hlavních rolích se zde představí Jiří Lábus a Luděk Nešleha. Divadlo ji s velkým úspěchem hraje již druhým rokem.

„Jiří Lábus doposud v této hře během jednoho jediného večera vystřídal sedmnáct rolí, autorka mu přes prázdniny dopsala další tři přímo na tělo,“popisuje ředitel divadla David Frýdl.

Na rozdíl od inscenace Žena za pultem 2, kterou Jiří Lábus hraje v Divadle Kalich, si však nepomáhá převleky, ale dramatickým výrazem. „Přišli jsme se zasmát a smáli

Dobrodružství na divoké řece, protékající i desátým pražským obvodem, čeká na vodáky v neděli 23. října. Jede se kultovní akce Rio Botičo neboli splutí říčky Botiče. Odplouvá se od hostivařské přehrady. Zprvu na vodáky čeká půvabný kus přírody, meandrující říčka a drobné peřeje, přidává se však i méně příjemné houští a další obdobný porost. Od Záběhlic číhá regulované betonové koryto s válci a dalšími nástrahami. Čím blíže ke středu města a starým průmyslovým čtvrtím, tím více se barví i voda. Končit plavbu lze prakticky kdekoli na trati. Například u Grébovky. jsme se, ale došlo i na slzy,“zaznamenalo vedení divadla jednu z reakcí publika. Hra vznikla podle knížky Kosí hnízdo od Zdeňka Drozdy, pojednává o autentických vzpomínkách na dětství a mládí za protektorátu a na počátku 50. let.

„Zvláště vršovičtí rodáci a patrioti by měli tuto vlajkovou inscenaci Vršovického divadla zhlédnout, neboť všechno se odehrává v jim důkladně známých lokalitách starých Vršovic, Grébovky a přilehlého okolí,“uvedl Frýdl.

Fanoušci folku se mohou těšit na skupinu Spirituál kvintet, která vystoupí 12. listopadu.

Divadlo „svého druhu“

Další novinkou, kterou si divadlo připravilo, je takzvané site specific představení Imaginárium Hanse Christiana, ve kterém dětský soubor Vršovického divadla vstoupí do podmanivého světa fantazie Hanse Christiana Andersena.

„Nečekejte klasické představení vymezené prostorem jeviště,“uvedl Frýdl. V praxi to bude vypadat tak, že celá hra začne prvním obrazem, který se odehrává v kostele, poté diváci odcházejí do šaten divadla, kde se připravují herci na představení, zároveň se v každém z těchto prostředí divadlo už hraje. Až nakonec vstoupí diváci do hlediště. Tato inscenace má premiéru Korunu více než třináctikilometrové cesty však představuje vplutí do Vltavy po absolvování přibližně osmisetmetrového tunelu pod Vyšehradem. Na milovníky svérázného dobrodružství čeká start mezi 9.30 a 11.30 hod. pod hrází hostivařské přehrady.

Pořadatelé upozorňují, že akce je vhodná spíše pro zkušené a zdatné vodáky než začátečníky. Doporučují i příslušné vybavení – helmy, uzavřené lodě a výzbroj na zdárné proplutí tunelem. Správce vodního toku na Botiči v neděli připustí vodu. I proto účastníci platí poplatek 20 korun za jedno pádlo. (boh)

Vršovice jsou zlatý, řekl tatínek V hlavních rolích uvidíte Jiřího Lábuse a Luďka Nešlehu. 2x foto: Vršovické divadlo

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.