Bylo pro mě překvapením, když jsem zjistil, že jste v Praze za 50 let koupili dvakrát více aut než v Kodani. Řada měst dělá vše pro to, aby lidé jezdili na kole. V Kodani kolo pro cesty do práce využívá na 45 procent lidí.

MF DNES - - PRAHA -

Jan Gehl zná podle svých slov Prahu jen jako turista. V nadcházejících měsících to chce napravit. Foto: Dan Materna, MAFRA To ano, ale zaprvé jsme již vynalezli elektrická kola a zadruhé na kolech lidé jezdí i v Norsku nebo na Islandu.

Praha nedávno znovu rozšířila systém parkovacích zón. Mnoho lidí, zejména těch, kteří jezdí do metropole za prací, si stěžuje, že nemá kde ponechat svůj vůz. Co si o tom myslíte?

Často panuje falešný dojem, že když si koupím auto, je mým právem ho zaparkovat, kde se mi zlíbí, a že mi to město musí umožnit zdarma, nebo téměř zdarma. Každé město k tomuto problému přistupuje jinak. Je ale nutné, aby mělo nástroje, jak parkování regulovat, jinak se prostě a jednoduše v autech utopí. Bylo pro mě například obrovským překvapením, když jsem zjistil, že jste v Praze za posledních padesát let nakoupili dvakrát více aut než my v Kodani.

V čem Praha za ideálním městem pro život nejvíce zaostává?

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.