Srážka vlaku zastavila dopravu na tři hodiny

MF DNES - - PRAHA -

V Liboci se včera odpoledne srazilo na železničním přejezdu osobní auto s osobním vlakem. Nikdo nebyl zraněn. Nehoda ale na víc než tři hodiny zastavila vlakovou dopravu z Prahy směrem do Hostivice, včetně příměstských vlaků. Přepravu cestujících zajišťovaly náhradní autobusy.

Nehoda se včera stala v ulici U Stanice kolem 13.50 na přejezdu bez závor. „Ani řidič osobního auta Renault Clio, ani cestující z vlaku neutrpěli žádné zranění,“řekla policejní Na to si zatím netroufám odpovědět. Teď jsem tady byl pouhých 48 hodin a mnoho jsem toho neviděl. Navštívil jsem ji ale několikrát jako turista a myslím, že právě k návštěvníkům nepřistupujete nejlépe. Měl by vzniknout plán, jak kromě centra zatraktivnit i další části města a rozmělnit tak ty obrovské davy lidí, které se v metropoli pohybují. Je bez debat, že je Praha krásnou destinací, ale v současnosti je její centrum velmi přelidněné a z toho důvodu i méně lákavé. mluvčí Andrea Zoulová. Řidič auta podle ní přiznal, že nerespektoval zvukovou a světelnou signalizaci. Automobilová doprava přes přejezd byla po nehodě řízena kyvadlově.

Minulý týden v sobotu se na stejném železničním přejezdu srazil rychlík jedoucí z Prahy do Rakovníka s malou dodávkou. Také tehdy byla v době nehody výstražná signalizace v provozu. Zranila se řidička auta, škoda byla vyčíslena na půl milionu korun. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.