Dřevěné pražce střídá klidný beton

MF DNES - - PRAHA -

V úseku metra mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad zaměstnanci firmy Swietelsky o minulém a nadcházejícím víkendu vyměnili a vymění 452 starých dřevěných pražců za betonové. Celá akce vyjde zhruba na 18 milionů korun včetně zajištění povrchové dopravy během výluky. Uvedl to vedoucí provozu traťového hospodářství Dopravního podniku hlavního města Prahy Ivan Přibyl. V pražském metru podle něj ještě zbývá vyměnit asi 25 000 dřevěných pražců.

Práce, kdy dělníci vymění pražce v 250 metrů dlouhém oblouku za stanicí Pražského povstání směrem na Vyšehrad, začaly v sobotu v 1.15 hodin ráno a skončily dnes nad ránem. V uplynulých dvou dnech se měnil každý druhý pražec. „Příští týden přijdou na řadu ty zbývající,“uvedl Přibyl. Ve třech směnách na výměně pracovalo nepřetržitě celkem 60 zaměstnanců.

Staré dubové pražce jsou penetrované, musí se proto ekologicky zlikvidovat. Podle Přibyla vyjde likvidace jednoho pražce zhruba na 600 korun. Na trase C v úseku Florenc–Kačerov jsou tyto pražce od roku 1972. „Nelze říct, že by jízda po starých pražcích byla nebezpečnější. Ale každopádně je to mnohem náročnější na údržbu. Betonové pražce jsou upevněny speciální pružnou hmotou. Jízda po nich je pak tišší a klidnější,“doplnil Přibyl. Zhruba do poloviny listopadu bude v tomto úseku omezena rychlost jízdy na 40 kilometrů za hodinu, za normálních okolností je dvojnásobná.

Na trasách A a C pražského metra bylo původně asi 36 000 dřevěných pražců, na trase B mají koleje bezpražcové upevnění. Na trase A se to týká úseku Dejvická – Jiřího z Poděbrad, na trase C je to část trati mezi Florencí a Kačerovem. Podle Přibyla jich zbývá vyměnit ještě zhruba 25 000 na úseku téměř 22 kilometrů. „Na céčku je komplikovanější zabezpečovací zařízení, proto je k výměně potřeba výluka. Na trase A se dají pražce měnit i v noci během pravidelného přerušení provozu,“dodal Přibyl.

Od sobotního rána do neděle byla mezi stanicemi Muzeum a Kačerov výluka, dopravu zajišťovala autobusová linka XC. Druhá část výluky je naplánována od 28. do 30. října. Během ní budou rovněž vyměněny kolejnice v úseku Budějovická – Pražského povstání. (ČTK)

video na iDNES.cz/praha

Tisíce pražců Dopravnímu podniku zbývá vyměnit asi 25 tisíc pražců na téměř 22 kilometrech. V pražském metru bylo na linkách A a C původně okolo 36 tisíc starých dřevěných pražců. 3x foto: Ondřej Deml, ČTK

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.