Epicentra kriminality v pražském centru

MF DNES - - PRAHA -

1. Čelakovského sady – distribuce a aplikace drog Spolu s Vrchlického sady před hlavním nádražím patří parčík za Národním muzeem k místům, kde bují drogová kriminalita.

2. Ve Smečkách – prostituce Ačkoliv podle kriminalistů prostituce z ulic mizí, jedna z nechvalně proslulých pražských ulic – Ve Smečkách – zůstává centrem sexuálních služeb.

3. Veřejné záchody na Můstku – distribuce a aplikace drog Jedno z oblíbených míst narkomanů, kde lze narazit i na dealera.

4. Pařížská – platební karty Luxusní obchody v okolí Staroměstského náměstí přitahují sofistikovanější druhy kriminality. I tady dochází ke klasickým krádežím, mnohem častěji tu ale operují takzvaní skimmeři. Ti do bankomatů instalují čtečky dat, která pak využijí k útokům na účty obětí.

5. Melantrichova – kapsáři Úzké ulice mezi Václavským a Staroměstským náměstím jsou kvůli davům nepozorných turistů ideální pro kapsáře.

6. Václavské náměstí – drogy S postávajícími skupinkami takzvaných naháněčů do nočních klubů spojují pražští policisté hlavně prodej drog.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.