Zákazníci už nedbají jen a pouze o cenu, ale zajímají se i o životní prostředí

Vytápění, koupelny, ale i klimatizace, větrání nebo inženýrské sítě zajišťuje již více než 20 let firma Gienger, jež je součástí silné evropské obchodní skupiny GC, kterou tvoří celkem osm společností.

MF DNES - - REPORTÁŽ Z VÝROBY -

Jsme profesionálním partnerem montážních firem z oboru technického zabezpečení budov a s odborným řemeslem také skutečně partnersky spolupracujeme,“říká vedoucí logistického centra v Praze Miloslav Víšek. Spolupráce s řemeslníky a montážními firmami zaručuje úspěch a násobí profesionalitu, bez které si nelze tento obor vůbec představit. Velké množství dodaných a odborně nainstalovaných výrobků či spokojenost koncových uživatelů jsou toho svědectvím.

Zákazník odchází s nejlepším řešením

Firma zákazníkům zajišťuje kompletní vybavení domácnosti, rodinných domků, ale i velkých objektů, jako jsou výrobní haly, obchodní centra a podobně.

„Nabízíme ucelený servis pro koncové zákazníky. K tomu využíváme naše Elements studia, kde poskytujeme poradenství v oblasti koupelen včetně obkladů, dlažeb, topení a instalací. Prodat výrobky umí dnes kde kdo, my hledáme společné řešení, jak maximálně uspokojit zákazníka,“vysvětluje Miloslav Víšek.

Na spokojenosti zákazníků si firma velmi zakládá.

Zákazník musí odejít zkrátka vždy naprosto spokojen. Důraz však vedení klade i na spokojenost, stálost a odbornost svých zaměstnanců. Všichni zaměstnanci absolvují odborná školení a tím si zvyšují svoji kvalifikaci. „Na každém pracovním místě chceme mít zaměstnance, který se do práce těší,“pokračuje Miloslav Víšek. „U každého zaměstnance zjistíme jeho potřeby a individuálně ho motivujeme. Nejlepší zaměstnance pravidelně odměňujeme. Snažíme se na pracovišti vytvořit příjemnou atmosféru,“dodává.

Důležitá je i celková orientace na trhu. Firma spolupracuje s renomovanými výrobci, kteří jsou zárukou kvalitních produktů, například kotle značky Brotje, rekuperační jednotky Zehnder, sanitární technika od firem Laufen, Sanit, Geberit, Grohe apod.

Nechte si poradit

V momentě, kdy jste rozhodnutí zmapovat možnosti a vybrat vhodné zboží, můžete navštívit prezentační a poradenské centrum Elements, kde pracují odborníci z oboru sanitární techniky, kteří fungují v podstatě jako designéři. Vytvoří vám grafické návrhy koupelen na míru, přesně podle vašich představ. Poradit se můžete i s odborníky z oblasti vytápění, kteří pro vás také vytvoří návrhy řešení, například tepelná čerpadla nebo rekuperační jednotky.

„Zákazníkům se tak dostane nejen odborných rad při postupu, ale naleznou u nás také kvalitní výrobky a rychlé dodání, které zajišťuje rozsáhlý vozový park a dobře řešená logistika. Koncový zákazník pak získá celkové řešení domu nebo bytu dle svých představ,“uvádí Miloslav Víšek. Odborníci ze společnosti Gienger vám zkrátka pomohou naplnit vaši vizi o technickém vybavení budovy.

Typickým zákazníkem společnosti Gienger Centron jsou malá montážní firma s pěti až deseti zaměstnanci, ale i velké stavební společnosti či drobní řemeslníci.

Nové trendy jsou v souladu s přírodou

„Lidé se při řešení bydlení začínají čím dál více zabývat ekologií, životním prostředím a v neposlední řadě i tím, kolik utratí za provoz,“shrnuje poptávku Miloslav Víšek. Přispívají k tomu hlavně dotace, ať už Nová zelená úsporám, nebo kotlíkové dotace, které mají ekologickou vlnu finančně podpořit. Cena už tedy není jediným parametrem, který lidé zvažují. Nynější trendy spočívají ve využití obnovitelných zdrojů energie. Používají se proto především tepelná čerpadla, solární termické a fotovoltaické systémy a do popředí se dostávají rekuperační jednotky. „I když se zdá, že prvotní investice je o dost vyšší, na druhý pohled tomu tak není,“ujišťuje Miloslav Víšek a dodává, že návratnost se počítá na pět až sedm let. Záleží na tom, jestli pouze předehříváme užitkovou vodu, nebo i vytápíme celý objekt.

Zákazníci někdy chodí moc pozdě

Vymýšlíte kompletní řešení svého budoucího domu nebo plánujete rekonstrukci koupelny? Podle firmy Gienger Centron je důležité přijít hlavně včas, to znamená hned ze začátku plánování, než se do samotné stavby pustíte.

„Pokud má zákazník vlastního architekta či projektanta, může přijít i s ním a budeme celý proces řešit společně nebo přímo s najatým odborníkem. V případě, že zákazník architekta k ruce nemá, spolupracujeme s několika designéry, mezi kterými má zákazník možnost si vybrat. Poté společně vytvoříme přesně to, co zákazník požaduje. Pro lepší představu jsme schopni vytvořit i 3D návrh včetně vyobrazení obkladů a dlažeb,“vysvětluje postup Miloslav Víšek.

Pokud však zákazníci přijdou až v průběhu stavby, může být na některá řešení již pozdě. Někdy také nemají dostatečné informace k celému procesu. Chybějí jim například podklady či výkresy, ale vše se vyřeší na další schůzce. „Abychom mohli vypracovat přesný návrh, musíme mít přesné informace,“potvrzuje Miloslav Víšek.

Při plánování nové koupelny rozhodně nepodceňujte důležitost její odborné montáže. Předejdete tak možným problémům a rizikům, které mohou nastat z důvodu amatérské instalace. „Můžete využít profesionality a zkušeností našich certifikovaných partnerských montážních firem a nechat si výrobky odborně namontovat,“doporučuje Miloslav Víšek.

Amatérská montáž zabere více času a nezaručuje technickou správnost.

V případě problémů pak musíte každou opravu zaplatit, stejně tak se mohou prodražit vícepráce a obtížně se řeší také reklamace. Společnost Gienger nabízí garanci kvality, zajištění veškerého instalačního materiálu a hladký průběh. Kdyby se přece jen objevily nějaké problémy, k dispozici je servis i kvalitní pozáruční servis.

Za dobrou radou V momentě, kdy jste rozhodnutí zmapovat možnosti a vybrat vhodné zboží, můžete navštívit prezentační a poradenské centrum Elements.

3x foto: Gienger

Kompletní servis Firma zákazníkům zajišťuje kompletní vybavení domácnosti, rodinných domků, ale i velkých objektů, jako jsou výrobní haly, obchodní centra a podobně.

Život v souladu s přírodou „Lidé se při řešení bydlení začínají čím dál více zabývat ekologií, životním prostředím a v neposlední řadě i tím, kolik utratí za provoz,“shrnuje poptávku Miloslav Víšek.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.