Zeman žádá trest pro kolegu. Prý moc mluvil

MF DNES - - Z DOMOVA -

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal minulý týden kárnou žalobu na jednoho pracovníka Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Uvedl to včera v České televizi. Chyboval podle něj tím, že v červnu informoval média o výslechu policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho náměstka Zdeňka Laubeho. Veřejnost se o jejich předvolání k podání vysvětlení v souvislosti se spornou policejní reorganizací dozvěděla dříve než policejní funkcionáři.

O předvolání dvou policejních funkcionářů informoval v červnu náměstek olomouckého vrchního žalobce Pavel Komár. Žalobci si v té době ověřovali, zda není skutečným cílem změn v klíčových policejních útvarech snaha odstranit ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachtu.

Zeman si dle svých slov ve věci nechal na začátku září provést takzvaný dohled. Podle něj dospěl k tomu, že předvolání Tuhého a Laubeho bylo odůvodněné, protože bylo podepřeno o spisový materiál. Olomoucké státní zastupitelství ale podle něj porušilo paragrafy trestního řádu, které zapovídají informování veřejnosti o jménech lidí zúčastněných na trestním řízení.

Nejvyšší státní zástupce nicméně nechtěl upřesnit, zda jde o Komára. „Požadoval bych za nefér říkat jméno veřejně, než bude žaloba vůbec doručena,“vysvětlil. „Aktuálně se nemám k čemu vyjadřovat, žádná kárná žaloba mi nebyla doručena,“napsal prostřednictvím SMS zprávy žalobce Komár. (ČTK)

Foto: A. Vavríková, MAFRA

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.