Železniční zakázky začaly po razii zlevňovat

O zakázky na projektování železnic začaly více usilovat zahraniční firmy, ceny spadly až o 40 procent.

MF DNES - - EKONOMIKA - Jan Sůra redaktor MF DNES

Roky u veřejných zakázek na železniční projekty platilo pravidlo, že vysoutěžená cena se téměř rovnala odhadované ceně.

Půl roku po policejní razii ve firmách největší projekční skupiny Sudop Group začíná docházet k nečekané situaci – stejná firma nabízí zakázky až o čtvrtinu levněji. Přitom nedostatek práce není.

Ukazují to údaje z otvírání obálek jednotlivých nabídek v posledních týdnech. Například na zakázku na projekt rekonstrukce trati mezi pražským hlavním a smíchovským nádražím přišly celkem tři nabídky. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) cenu odhadovala na 38,9 milionu korun, nejlevnější sdružení vedené právě Sudopem chce jen 29,1 milionu korun, s cenou šla tedy dolů o více než čtvrtinu.

Ještě větší extrémy v cenách jsou například na vyhledávací studii na rychlovlaky z Prahy do Polska. Tam šel Sudop na 55 procent odhadu.

Oproti minulosti se v železničním projektování začala projevovat konkurence. Na trh vstoupila nově společnost Sagasta, kterou si založila společnost Eltodo. Ta se dosud železnici příliš nevěnovala, netají se však plány na větší angažmá na trhu. Už se jí podařilo získat například zakázku na projekt elektrizace trati z Oldřichova u Duchcova do Litvínova, kde cena oproti původním odhadům spadla o pětinu. Sudop se snažil výsledek napadnout u antimonopolního úřadu, nakonec však své námitky stáhl. Eltodo se přitom netají, že chce rozbít dosavadní systém na železnici, kdy zakázky mířily hlavně k firmám Sudop Group a Sudop Brno.

Konkurent z Francie

Dalším novým hráčem na trhu je francouzský Egis Rail, kterému na český trh pomáhá Centrum pro efektivní dopravu (Cedop).

Nejnižší cenu nabídli například na studii příležitostí rychlých spojení nebo na projekt nového spojení z centra Prahy na ruzyňské letiště. Cedop dlouhodobě bojuje za vysokorychlostní tratě, stojí za ním například někdejší náměstek ministra dopravy či generálního ředitele SŽDC Petr Šlegr.

S ním však řada firem, které v zakázkách dlouho dominovaly, jen obtížně vychází. Šlegr totiž často kritizuje nejen uzavřenost českého trhu, ale i odbornou kvalitu některých výstupů českých projektantů.

SŽDC pokles cen nevnímá. „Podle našich podkladů se vysoutěžené ceny u zakázek na služby v letošním roce pohybují v průměru mezi 90 až 95 procenty předpokládané hodnoty zakázky, což nevnímáme jako mimořádnou situaci,“řekla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. Podle ní jsou nabídky nižší většinou u firem, které se o zakázky SŽDC ucházejí nově a snaží se prosadit na trhu, jako příklad uvádí právě elektrizaci tratě do Litvínova.

„Popisované zakázky na projektové práce, u kterých byla vysoutěžená výrazně nižší nabídková cena, bude však nutno samozřejmě hodnotit až na základě kvality a termínů zpracovaného díla,“dodala Šubová.

Do argumentace o výrazných slevách od nových hráčů však nezapadají ceny Sudopu v posledních soutěžích. Souvislost s policejní razií s poklesem cen SŽDC nevidí.

Foto: MAFRA

Kdo bude projektovat Jednou z tratí, u kterých se cena projektu propadla, je spojka mezi Hlavním a Smíchovským nádražím v Praze.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.