Z koníčka se stala práce

MF DNES - - ONA DNES -

Michaela Losekoot, 29 let

Spoužívat mobilním telefonem jsem vyrostla, svůj první jsem dostala ve třinácti letech. Později jsem začala

sociální sítě, potom blogovat a nakonec pomalu pomáhat s menšími úkoly firmám. Postupně jsem přišla na to, co jak funguje, a začalo mě to bavit. Začínala jsem jako novinářka, chvíli studovala Literární akademii, měla vlastní firmu a potom jsem přesedlala na marketing. Teď jsem šest let na volné noze jako obsahový marketér a copywriter.

Líbí se mi, že mám volnou pracovní dobu a můžu dělat odkudkoliv na světě, potřebuji k práci jen počítač a internet. Můžu si vybírat, na jaké kampani se chci podílet a kterému klientovi chci pomáhat. Největší výhodou je, že mám svou práci ráda. Podle mě nemůžete být na volné noze, aniž byste do své profese byli zažraní, protože prostě budou těžké chvíle, probdělé noci a někdy hodně stresu. Musela jsem se naučit spoustu nových věcí: propagaci, prezentace, účetnictví, právo, jak shánět nové klienty, vytvořit si externí tým spolupracovníků... Musíte se naučit sami sebe chválit a naopak být na sebe přísní v momentech, kdy nemáte kolegy nebo šéfa, kteří by vám řekli, jestli je něco „už dost dobré k odevzdání“.

Práce je pro mě smysluplné trávení času, které mi dělá radost a za které je mi ochoten někdo zaplatit. Kdybych se ráno vzbudila a nikdo mě neplatil, nelišil by se můj denní program moc od toho, co dělám za peníze. Plně si uvědomuji, jaké mám štěstí, že je možné se tím živit. Celý ten on-line svět je mi přirozený. Jsem generace, která je zvyklá tříštit pozornost mezi psaní tweetu, nastupování do tramvaje, odepisování na mail, vytáčení čísla své babičky a vymýšlení hashtagu na Instagram. Off-line jsem ráda, ale často se mi to nestane. Dáte-li mi na dovolené vybrat mezi pokojem s teplou vodou a pokojem s wi-fi, budu na pokoji s wi-fi.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.