73 810

MF DNES - - SPORT - David Čermák

holeň, místo slavení se chytl za hlavu. A Sparta prohrála 0:1.

„Vyrovnaný zápas, který rozhodl jeden gól. Co se týká mě, nemyslím si, že bych hrál špatně,“říkal po utkání před hloučkem novinářů.

Jenže Spartě v tuhle chvíli nestačí, aby Kadlec „nehrál špatně“. Od drahé posily potřebuje, aby proměňovala šance, dávala góly, řádila.

To se neděje. I proto je tým s papírově nejsilnějším kádrem v lize v tabulce pátý a po nedělní porážce ztrácí na čelo sedm bodů.

Zazářil jen proti Interu

milionů musela Sparta zaplatit, aby Kadlece vykoupila z dánského Midtjyllandu.

minut, tedy plný počet, odehrál za Spartu v devíti utkáních po návratu.

góly zatím nastřílel. V průměru se tedy trefí jednou za tři odehrané zápasy. malém městě, kde bydlel sám a ve volném čase na něj šly chmury. Zpátky v Praze, blízko rodině a kamarádům, měl ožít.

Navíc se vrátil vyspělejší, což bylo z rozhovorů znát. „Z toho šestnáctiletého klučiny mi zůstal zápal do fotbalu. Jinak jsem se změnil, snad už jsem chlap,“srovnával. „A věřím, že nejsem horší fotbalista.“

Naplno ale zatím zářil jen jednou, když na konci září dvěma góly sestřelil v Evropské lize Inter Milán. Zahrál skvěle, zmatená obrana italského týmu si s ním nevěděla rady.

Ale jinak? Dal gól Zlínu, ve zbylých sedmi odehraných zápasech se netrefil. Proč se trápí? Příčin je několik a ne všechny mohl Kadlec ovlivnit.

Sám jistě ví, že nemá dobrou formu a že šance, které třeba při minulém působení ve Spartě s jistotou proměňoval, teď neřeší dobře.

Na pohodě mu ale nepřidalo, že přišel do týmu, který od začátku sezony herně tápal. Fanoušci věřili, že když ne stále zraněný Tomáš Rosický, tak právě on jej zvedne. Pod tlakem se ale Kadlecovi nedaří a z přemíry snahy pramení zbrklost.

Góly se také hůř střílejí z kraje hřiště, kde pod bývalým trenérem Ščasným nastupoval pravidelně.

Nový kouč Holoubek ví, že jeho místo je na hrotu, jenže ani posun vpřed ho dlouhodobě nenakopl. Dvě sedmičky, které mu svítí na dresu, zatím štěstí nepřinesly.

„Ale svádět něco na Vencu nebo říkat, že se neprosadil, není vhodné. Je otázka času, kdy ty situace začne proměňovat,“bránil Holoubek svého útočníka po zápase v Plzni.

Té mimochodem Kadlec ještě nikdy gól nedal, celkově mu zápasy proti týmům z čela tabulky v české lize gólově příliš nevycházejí.

Přitom silným týmům branky dávat umí – v Evropské lize se kromě Interu dřív trefil proti Feyenoordu, CSKA Moskva nebo Bordeaux, na začátku angažmá ve Frankfurtu skóroval proti Dortmundu.

Sparta potřebuje, aby si na tyhle časy rychle vzpomněl, klidně i proti slabším soupeřům. Třeba v sobotu doma s poslední Příbramí, proti které to naopak Kadlecovi jde: celkem jí dal už čtyři góly.

Bude to odrazový můstek?

Foto: Michal Šula, MAFRA

Nepadá to tam Na podzim zatím Václavu Kadlecovi sedl na jedničku jen zápas s Interem Milán. V lize dal v šesti zápasech jediný gól.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.