Zlatý chlapec Sanches vyhrál anketu talentů

MF DNES - - SPORT - Fotbalový reportér MF DNES

Podruhé hledá ztracenou pohodu doma v Česku. Ve Spartě. A zatímco restart Václava Kadlece se před necelými dvěma lety vydařil, druhý návrat zatím vyznívá rozpačitě.

Útočník, který ve fotbalové lize dával první góly už v šestnácti, se zkušenostmi z Německa i Dánska, přišel za 73 milionů korun tedy částku, která v českých poměrech vyráží dech. Ale není tím, kým podle předpokladů měl být: tahounem, osobností a střelcem, který bude pravidelně rozhodovat zápasy.

Ten, který mohl být na podzim nejdůležitější, mu v neděli nevyšel.

V Plzni předvedl podobný výkon jako v předchozích utkáních: dřel, nevypustil souboj. Ale góly, které se od něj čekají nejvíc, zase nedal.

Přitom byl u největší sparťanské šance, z levé strany běžel sám na brankáře Kozáčika. Trefil jen jeho Anketu Zlatý chlapec o nejlepšího fotbalistu světa do 21 let za rok 2016 vyhrál portugalský záložník Renato Sanches z Bayernu Mnichov.

V hlasování novinářů z elitních evropských deníků a časopisů v čele s italským Tuttosportem dostal přednost například před Marcusem Rashfordem z Manchesteru United či Kingsleyem Comanem z Juventusu.

Devatenáctiletý odchovanec Benfiky se v minulé sezoně vypracoval v oporu lisabonského celku a dostal se do portugalské reprezentace, které pomohl k zisku titulu mistrů Evropy.

Na Euru byl rovněž zvolen nejlepším mladým hráčem.

V létě přestoupil do Bayernu Mnichov za 35 milionů eur plus dalších 45 milionů v bonusech. Stal se tak nejdražším hráčem, který kdy z portugalské ligy odešel. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.