SERIÁL VELKÝ RÁDCE SMLOUVA O DÍLO ZDARMA

Co všechno je potřeba při rekonstrukci bytu dohodnout s řemeslníky

MF DNES - - FRONT PAGE -

Po letech jste se odhodlali upravit koupelnu na chalupě. Místo otřískaného umyvadla sprchový kout, vydlaždičkovat, záchod s moderním splachováním…. S řemeslníkem domluveno. „Vše bude úžasný, paninko, podle vašich představ, jen budu potřebovat zálohu, abych nakoupil všechny ty věci .... “Dáte peníze a od té chvíle spadnete do jiné časové dimenze. Co mělo být radostné a rychlé, se najednou táhne, nemá teď čas, má rýmu a nakonec přestane zdvihat telefon. Případně odvede práci v takové kvalitě, že se vám chce plakat. Jak se takové situaci vyhnout?

Dohoda musí být srozumitelná

Jasně vyjádřete, co chcete, a nechte si připravit cenový návrh. Ne jen jednu cifru na papíře, ale rozpis, abyste věděli, kolik dáte za materiál a kolik za práci. Dejte najevo, že se v problematice vyznáte – a skutečně si alespoň po internetu zjistěte co nejvíc informací. Mnohé firmy mají typové ceníky například za rekonstrukci koupelny různých rozměrů podrobně rozepsané na webu, jejich prostudováním získáte alespoň rámcovou představu, kolik ta vaše může stát. Předem by prostě mělo být naprosto jasné, že to, na čem se dohodnete, budete i vyžadovat. Jde-li o něco složitějšího (a dražšího), neváhejte sehnat stavební dozor – někoho, kdo věci rozumí a včas dokáže poukázat na nedostatky, chybné postupy, nevhodné materiály. Ideální je, když je tento dozor už u sjednávání práce – zaprvé bude vědět, co přesně se dohodlo, a zadruhé řemeslník bude vědět, že existuje někdo, kdo mu bude koukat pod ruce a nic nenechá jen tak. Je to spíš kvůli obezřetnosti, pokud byste náhodou narazili na nepoctivé řemeslníky.

Nepodceňte smlouvu

Vše, na čem se dohodnete, zapište do smlouvy o dílo. Určitě nestačí formulace „položení podlahy v kuchyni“. Buďte podrobnější. Smlouvu sepište dvakrát – pro každého jeden originál. Měla by obsahovat minimálně následující údaje:

SMLUVNÍ STRANY = kdo od koho objednává. Ten, kdo je uveden jako dodavatel, je vůči vám za dílo odpovědný, a to i ve chvíli, kdy část práce zadá „dál“nějakému subdodavateli.

DÍLO A JEHO ROZSAH = popis toho, jakou práci objednáváte. Věc popište podrobně – z jakých materiálů, v jakých barvách, s jakými funkcemi. Uveďte, zda materiál dodáte vy, či firma. Pokud má dílo odpovídat nějakým normám (elektroinstalace a podobně), uveďte kterým.

CENA = domluvená cena je jedna věc, realita bývá jiná – vždy se najde něco, za co je třeba připlatit. Třeba proto, že jste nepočítali s prohnilým krovem, a tak nová střecha znamená víc práce než jen položení nové krytiny. Dohodněte se předem, že případné náklady navíc s vámi řemeslník prokonzultuje a zapíšete je jako přílohu ke smlouvě. Domluvte se také, jakým způsobem zaplatíte – ideální je volit formu zálohy a dvou doplatků – jednoho v půli díla a druhého po předání. Předejdete tak nepříjemné situaci, že firma přijme peníze a pak poanglicku zmizí. Ještě drobnost: pokud neposíláte peníze na účet, nechte si o jejich přijetí vystavit stvrzenku.

TERMÍN = stanovte si začátek prací a nejzazší termín předání celého díla. Určete také pokutu pro případ, že něco bude pozdě. Je fér, aby postih hrozil oběma stranám – jak za zpoždění při placení, tak za dodání hotového díla. Pokutu stanovte rozumně – marně byste se domáhali pěti procent z ceny za každý den prodlení (to by bylo v rozporu s dobrými mravy). Přiměřený požadavek je cca 0,3 až 0,5 procenta za každý den prodlení.

Má smysl chodit k advokátovi?

Jestli zadáváte práci za 20 tisíc korun, asi se vám nechce dát u advokáta pět tisíc za sepsání smlouvy. V takovém případě nejspíš nepůjde o složitou zakázku a vy znění smlouvy třeba dle níže uvedeného vzoru zvládnete ohlídat sami. Jestli však už jde o práci za statisíce, či dokonce miliony, návštěva advokáta rozhodně není na závadu. Nemusí vám smlouvu přímo sepisovat, ale můžete s ním konzultovat návrh, který vám firma předložila.

Sledujte průběh akce

Ideálem by bylo nechat vše udělat na klíč: zadat práci a přijít za měsíc do nového, uklizeného, předělaného. Tak to raději ne. Naopak – choďte se dívat vy nebo pověřte fundovaný „dozor“. Ptejte se, pozorujte. Jen tak předejdete například tomu, aby se třeba pod dlaždičkami ukryly špatně těsnící rozvody. Když je něco v nepořádku, hned to řešte. Lépe se ty rozvody předělají hned, než by se dlaždice později rozkopávaly.

Hotovo. Opravdu?

Dílo si nechte oficiálně předat, ideálně o tom sepište zápis. „Zákazník by měl v tuto chvíli upozornit na zjevné vady a žádat jejich nápravu či slevu z ceny,“doporučuje právník Petr Novák. Tady se ukáže, jak jste byli prozřetelní, že jste všechny peníze nezaplatili hned. Poslední platbu pošlete (podle toho, jak je to ve smlouvě), až budete s prací spokojeni. Na díle se však mohou později objevit i skryté vady, které zákazník nemá šanci odhalit při předání. „Jestliže zákazník takový nedostatek zjistí, měl by bez zbytečného odkladu dílo u zhotovitele reklamovat. Reklamaci však lze podat maximálně do dvou let od předání díla, po této lhůtě nároky zákazníka zanikají,“upozorňuje Petr Novák. Když řemeslník reklamaci neuznává nebo nereaguje, může se zákazník obrátit na právníka, případně na soud. Často k soudu ani nedojde – stačí, aby právník, který zastupuje poškozeného, zaslal zhotoviteli předžalobní výzvu.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.