Galakoncerty hvězd zahájí Elina Garanča

MF DNES - - KULTURA - — Věra Drápelová

PRAHA Také v letošní sezoně k nám zavítají světové operní hvězdy. Sérii galakoncertů zahájí ve středu lotyšská mezzosopranistka Elina Garanča. Do Prahy si „odskočí“z Mnichova, kde ztvárňuje titulní roli v Donizettiho Favoritce. Na program zařadila ukázky ze svého alba Meditation, ale také skladby Donizettiho či Verdiho. Chybět by neměla ani Bizetova Carmen, s níž Garanča před pár lety slavila úspěch i v kinopřenosu z newyorské Metropolitní opery.

Už 22. listopadu se do Prahy vrátí velšský basbarytonista Bryn Terfel, který je i pověstný showman. Něco z umění baviče určitě předvede i na koncertě, neboť do programu zařadil nejen árie, ale i muzikálové hity.

Uruguayský barytonista Erwin Schrott, exmanžel sopranistky Anny Nětrebko, se 5. prosince představí dokonce v čistě neoperním programu. Se souborem Rojotango totiž vezme diváky do světa tanga a latinskoamerických lidových písní. Také britský barytonista Simon Keenlyside ukáže jinou než operní tvář. V lednu v Praze zazpívá písně ze slavných muzikálů.

Klasický operní repertoár se naproti tomu dá očekávat od jihoafrické sopranistky Pretty Yende, vítězky Domingovy soutěže Operalia, a americké mezzosopranistky Joyce DiDonato, které mají přijet na jaře.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.