Bývalý policista Kadlec dostal podmínku za první nehodu

MF DNES - - PRAHA -

PRAHA Bývalý policista Karel Kadlec si včera vyslechl u Obvodního soudu pro Prahu 2 potřetí verdikt za nehodu v opilosti. Dostal podmíněný trest osmi měsíců s odkladem na 1,5 roku.

Loni v březnu narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Po nehodě narazil i do auta asistenční služby. Původně byl zproštěn, podruhé dostal podobný trest jako nyní, ale verdikt, který zpracoval soudce Jiří Horký, obsahoval formální chyby. Byly tam například pasáže týkající se jiného obžalovaného. Soudce se za to na počátku nového líčení omluvil. Také doplnil výslech znalce, který uvedl, že je zřejmé, že Kadlec byl pod vlivem alkoholu, ale z dechového testu nelze přesně určit hladinu alkoholu v krvi. Odhadl rozpětí od 0,77 do 2,4 promile.

Státní zástupce přesto trval na tom, že Kadlec spáchal trestný čin, a navrhl mu podmínku a zákaz řízení. Kadlecův obhájce naopak tvrdil, že je třeba postupovat podle zásady „v pochybnostech ve prospěch klienta“, a tedy že Kadlec neměl v krvi víc než jedno promile a čin by měl být hodnocen jako přestupek.

Sám Kadlec řekl, že pod vlivem alkoholu nebyl. „Několikrát jsem opakoval, že jsem před jízdou nepil. Neumím si to vysvětlit. Já jsem ráno nevstal a před cestou do práce nepožil alkohol. Nedělám to nikdy a dělat nebudu,“řekl. Jeho obhájce se na místě odvolal.

Od první nehody Kadlec boural vícekrát. Letos v dubnu na Vinohradech poškodil 29 zaparkovaných aut, na konci srpna ve stejné čtvrti naboural dvě vozidla. Za dubnovou nehodu mu hrozí až tři roky vězení, o trestu za srpnový incident rozhodne magistrát. Kadlec řídil i přesto, že měl zákaz řízení. (cen)

Foto: M. Šula, MAFRA

Nehodář Karel Kadlec u včerejšího soudu.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.