Radar na D1 přestane měřit, na řidiče fungoval

MF DNES - - FRONT PAGE - Dominika Hromková redaktorka MF DNES

Radar měřící úsekovou rychlost na dálnici D1 v zúžení mezi 178. a 182. kilometrem u Brna brzy přestane na řidiče dohlížet.

Ukončení prací v tomto úseku naplánovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na nedělní 19. hodinu. Jakmile bude tento úsek plně průjezdný, řidiči už nebudou muset snižovat rychlost na 80, ale budou moct opět jet maximálních 130 kilometrů v hodině.

Celkové vyhodnocení dat ze speciálního kamerového systému ministerstvu dopravy ve spolupráci s ŘSD ještě několik týdnů potrvá, už teď však ví, že s výsledky jsou nadmíru spokojeni.

Kamery přiměly naprostou většinu řidičů nařízenou rychlost skutečně dodržovat a zároveň přispěly ke zvýšení bezpečnosti.

Rosice a Šlapanice, tedy obce, které za překročení rychlosti vydávají pokuty, teď mají dva roky na to, aby přestupky zpracovaly. Na jejich úřadech by to však rádi stihli dříve. (dh)

ROSICE, ŠLAPANICE Řidiči, kteří jezdí po dálnici D1 z Brna na Prahu a naopak, budou moci v úseku mezi Ostrovačicemi a Kývalkou opět šlápnout na plyn. Silničáři ukončí opravy této části dálnice poblíž Brna v neděli večer.

A s koncem oprav na ně přestane dohlížet také radar měřící úsekovou rychlost. Ten od května kontroloval, jestli auta dodržují nařízených osmdesát kilometrů v hodině.

„Jakmile skončí opravy, radar přestane měřit a zase začne platit maximální povolená rychlost 130 kilometrů v hodině,“sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Kamerový systém tam nainstalovali pracovníci ŘSD, aby přiměli řidiče snížit rychlost a předešli tak kolonám a nehodám, které se v uzavírkách často stávají. Celkové vyhodnocení sice teprve musí udělat ministerstvo dopravy, průběžné statistiky však už ukázaly, že radar svou funkci splnil. Rychlost v tomto úseku překročila v průměru jen tři procenta řidičů.

I tak se však městské úřady ve Šlapanicích a Rosicích, na jejichž území se kamery nacházejí, musí vypořádat s poměrně velkým množstvím pokut. Po dálnici denně projede přes 40 tisíc vozidel.

„Přestože počet řidičů, kteří v úseku nedodrží rychlost, poklesl na tři procenta, poměrně to náš úřad zatížilo. Máme sice na vypořádání ještě dva roky, ale komu by se líbilo, kdyby obdržel výzvu k zaplacení až po takové době,“uvedl starosta Rosic Jaroslav Světlík. Polovinu pokut už mají zpracovanou a teď chtějí najmout ještě dva pracovníky, aby i tu druhou polovinu zvládli co nejdříve. Peníze z přestupků jdou do rozpočtu těchto dvou obcí.

Mezi těmi, komu by měla přijít pokuta, je také dost cizinců. Řidiči, kteří úsekem projíždějí, si často všímají, že pokud někdo rychlost nesníží, jsou to právě drahá auta se zahraniční registrační značkou.

Podle informací starostky Šlapanic Michaely Trněné cizinci tvoří zhruba čtvrtinu ze všech „hříšníků“. Podle Světlíka vyřešení těchto pokut zatím jejich odbor dopravy odložil, protože se čeští úředníci nedostanou do databáze evropského registru vozidel.

Měřič úsekové rychlosti mezi Ostrovačicemi a Kývalkou je v Česku první svého druhu. Stojí na systému dvou kamer vzdálených od sebe tři kilometry. Každá z kamer projíždějící auto zachytí a vypočítá jeho průměrnou rychlost. Jelikož se systém osvědčil, chce ministerstvo dopravy příští rok rozšířit úsekové měření na šest opravovaných částí. Na jednu z nich přesune ten, který je teď mezi Ostrovačicemi a Kývalkou, dalších pět radarů se soutěží. „Jeví se, že radar přispěl k větší bezpečnosti, takže v tom chceme pokračovat. Než ale určíme, kam je umístíme, musíme počkat, až skončí výběrové řízení. Vybereme takové úseky, které se budou opravovat delší dobu,“popsal mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Technik připravuje na dálnici D1 kamerový systém.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.