Útok na policejní rekruty v Pákistánu: 59 mrtvých

MF DNES - - ZE SVĚTA -

Při útoku skupiny ozbrojenců na výcvikové středisko policie v pákistánské Kvétě zahynulo nejméně 59 lidí, převážně rekrutů, a dalších přinejmenším 117 lidí bylo vážně zraněno. K akci se přihlásila radikální organizace Islámský stát.

Ministr vnitra provincie Balúčistán Sarfraz Bugtí uvedl, že atentátníci byli tři. Útok byl podle něj dobře koordinovaný. Nejprve se okolo půlnoci místního času z několika různých směrů ozvala střelba a útočníci poté vnikli do budovy, kde v tu dobu bylo asi 700 lidí. Podle úřadů měli někteří teroristé na sobě pásy s výbušninami, které odpálili. „Viděl jsem tři muže v maskáčích, kteří měli zakryté obličeje a byli vyzbrojeni automatickými zbraněmi,“řekl jeden z kadetů místní televizi. Při zásahu bezpečnostních složek byli všichni útočníci zabiti.

Nejmenovaný představitel armády řekl agentuře Reuters, že odposlechnuté telefonní hovory atentátníků naznačují, že patřili ke skupině Laškare Džhangvi. Tato organizace je napojená na teroristickou síť al-Káida. (ČTK, zah)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.