První akustický koncert jsme odehráli zlití

MF DNES - - KULTURA -

Americké nakladatelství Akashic Books vydává od roku 2003 zajímavou sérii noirových povídkových

Václav Hnátek redaktor MF DNES

Pankáči z kapely Rybičky 48 mají výročí. K tisícímu koncertu odehrají v prosinci tři speciální vystoupení, v Brně, Kutné Hoře a Praze. Ještě předtím vyrazí na akustické turné, které začíná ve středu v Jistebnici. „Zkoušeli jsme akustický koncert už před lety, ale protože jsme byli jelita, nepřipravili se na to a ještě jsme v té době byli věčně zlití, tak to nedopadlo,“vzpomíná zpěvák kapely Kuba Ryba.

Později si kapela vyzkoušela unplugged koncert pro Óčko, kde už se pustila do nových aranží a přizvala i hosty. „Naše muzika je hlavně zábava, tak jsme z rychlých punkových vypalovaček udělali bluegrass a do toho krásně zapadla mandolina či bendžo,“líčí Ryba. Nynější akustické turné bude příprava a trochu taky odpočinek na tři velké prosincové koncerty. „Upřímně řečeno, po letní smršti festivalů se těším, že na tomhle turné budu sedět,“směje se Ryba.

Největší show

14., 17. a 21. prosince potom Rybičky 48 zamíří do brněnské Flédy, kutnohorského KD Lorenc a pražského Lucerna Music Baru. „Budou tam všichni, kdo nám kdy hostovali v písničkách. Kuba Děkan, Bára Zemanová, Pekař... Chceme si udělat obrovskou scénu, trochu zainvestujeme a bude to asi největší show, jakou jsme kdy měli,“slibuje Ryba.

Rybičky si ve své tvorbě libují v parodiích. „Ale nikdy jsme nikoho nechtěli urazit. Kdybych hledal přirovnání, tak mám rád filmy s Rambem, ale i Žhavé výstřely, které si z toho dělají legraci,“tvrdí Ryba.

Foto: Brainzone

Libují si v parodiích Členové Rybiček 48 mají rádi zábavu, ale jak sami tvrdí, ve své tvorbě nikdy nikoho nechtěli urazit.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.