Kejval dnes bude obhajovat post předsedy ČOV

MF DNES - - SPORT -

se dá volně přeložit jako „travnatý míčový sport Lipsko“, ale zkrácený tvar RB jasně odkazuje na majitele, který celek zařadil do „firemního fotbalového impéria“, tedy k RB Salcburk, RB New York a RB Brasil.

A stanovil plán: do osmi let se dostat do bundesligy. Tady splněno.

Nenávist kvůli „ničení tradic“

A dál? „Dostat se do Ligy mistrů,“vyhlásil Dietrich Mateschitz, rakouský miliardář a spoluzakladatel Red Bullu. Na tomhle bodu se zatím úspěšně pracuje.

Výraznou pomocí je ovšem finanční zázemí majitele. Vždyť už při působení ve druhé bundeslize Lipsko koupilo útočníka Selkeho za 8 milionů eur. Jen pro srovnání: suverénně nejdražší hráč historie české ligy je Václav Kadlec, za nějž Sparta v létě dala necelé tři miliony eur.

Lipsko má nádherný stadion pro téměř 45 tisíc diváků, v týmu není žádná výrazná hvězda, v Německu je chválen za hru i výsledky.

Ovšem fanoušci konkurence ho nenávidí – kvůli absenci historie, čímž podle nich Lipsko ničí tradice.

I proto v létě před přípravným utkáním fanoušci 1. FC Frankfurt z páté ligy rozházeli po hřišti šrouby, hřebíky a kameny.

Příznivci konkurenčního Dynama Drážďany zase přinesli na pohárové utkání s Lipskem uřízlou hlavu býka, což je symbol Red Bullu.

Už dřív, když hrálo Lipsko baráž o třetí ligu, přijelo fandit hostujícímu Český olympijský výbor si dnes zvolí předsedu na příští čtyři roky, jediným kandidátem je dosavadní šéf Jiří Kejval. Výbor vede od listopadu 2012. „Před čtyřmi lety jsme řešili rozjitřenou situaci v českém sportu. I před letošními volbami proběhla řada intenzivních jednání, ale ta jen potvrzují, že se dokážeme dohodnout a spolupracovat ve prospěch českého sportu,“řekl. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.