Zaměstnanec svazu měl zpronevěřit čtvrtinu rozpočtu

MF DNES - - SPORT - Radim Trusina fotbalový reportér MF DNES

Je nenáviděné fanoušky ostatních fotbalových klubů, ale taky velmi dobré: RB Lipsko. V první sezoně mezi německou elitou je po osmi kolech neporažené, v tabulce druhé, dva body za slavným Bayernem.

I to potvrzuje heslo, že jde o klub bez minulosti, zato s velkou budoucností. „Mají sebevědomí, dělají na mě velmi dobrý dojem,“říká Mark van Bommel, bývalá opora Bayernu, který během října tipoval pořadí. „Bayern vyhraje titul, to je jasné. Dál vidím Dortmund. A jako třetí Lipsko. Překvapující, že? Ale tenhle tým má velký potenciál.“

Čekalo se, že ambiciózní mužstvo bude hrát vysoko, ale až takhle? „Poháry? Momentálně to není téma,“tvrdil před sezonou trenér Ralph Hasenhüttl.

Příběh jeho klubu není úplně standardní. RB Lipsko bylo založené až v roce 2009. To se gigant mezi výrobci energetických nápojů Red Bull rozhodl, že chce razantně vstoupit do německého fotbalu a přes něj dělat reklamu své značce.

Lipsko koupilo licenci na pátou nejvyšší soutěž od SSV Markranstädt a elegantně se vypořádalo i s nařízením, podle nějž v Německu není možné mít v názvech fotbalových klubů jméno sponzora. Oficiálně jde o Rasen Ballsport Lipsko, což Český volejbalový svaz přišel kvůli zpronevěře svého zaměstnance o miliony. Případem se zabývá policie. Stíhaný muž je podle informací Aktuálně.cz zřejmě závislý na hazardu. „Ta osoba se přiznala. Případ je víceméně jasný,“řekl předseda svazu Zdeněk Haník České televizi bez upřesnění částky. Údajně se jedná o 16 až 20 milionů korun, což je čtvrtina svazového rozpočtu. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.