ANEB CO KDY DOMA DĚLAT

Česnek je nejen nepostradatelným dochucovadlem v každé kuchyni, ale také přírodním antibiotikem, které dokáže zlikvidovat kdejaké viry a bakterie. Proto je potřeba mít ho po ruce především v zimě, kdy ale bohužel nebývá v obchodech k dispozici v takové kv

MF DNES - - TIPY & TRIKY -

STŘEDA, 26. ŘÍJNA Věnujte se domácímu úklidu. Projeďte staré noviny a časopisy, vystříhejte z nich to, co budete potřebovat, a zbytek bez milosti vyhoďte.

ČTVRTEK, 27. ŘÍJNA Dopoledne uklízejte, rovnejte skříně, probírejte šatníky. Odpoledne, kdy bude Luna ve Vahách, zkontrolujte a důkladně zazimujte růže.

PÁTEK, 28. ŘÍJNA Je volno a vy se můžete věnovat tomu, co vás baví. Aktivujte své umělecké talenty a vyrobte jak věnce na hřbitov, tak vazby do interiéru.

SOBOTA, 29. ŘÍJNA Navštivte rodinné hroby. Při pečení věnujte pozornost přesnému odvažování surovin. Sbírejte kořeny rostlin, které jsou prospěšné ledvinám.

NEDĚLE, 30. ŘÍJNA Vhobby marketu si nakupte bylinky, které budete pěstovat na okně. Perte s polovinou pracího prášku. Zkontrolujte zahradní jezírko a bazén.

PONDĚLÍ, 31. ŘÍJNA Když nemrzne, zalévejte stálezelené rostliny. Pokud je potřeba, objednejte vyvezení septiku. Doma urovnejte knihovnu.

ÚTERÝ, 1. LISTOPADU Prohlédněte zavařeniny a kompoty. Ty, které se kazí, bez milosti vyhoďte. Doma pročistěte odpady a filtry v pračce i v myčce. Mořské ryby před pečením pokapejte citronem a na chvíli vložte do kyselého mléka – nebudou cítit rybinou. a zaplaťte mobilem. Pošlete

ZAMRAZENÍ

Stroužky osušte a v mikrotenovém sáčku vložte do mrazáku. Druhý den s ním zatřeste, případně lehce uhoďte o linku – stroužky se oddělí, takže si je budete moci brát podle potřeby. Pak sáček vraťte do mrazáku. Před použitím nechte česnek rozmrazit a pracujte s ním, jako by byl čerstvý – nejenže tak chutná (uchová si chuť, aroma i šťavnatost), ale navíc ho mráz ochrání před plísní a hnilobou.

SUŠENÍ

Česnek nakrájejte na tenké plátky, rozprostřete je na rovnou plochu a nechte sušit několik dní podle tloušťky plátků. Poté důkladně nasekejte nebo rozmixujte a uložte do kořenky. Usušit lze i celé palice – pověste je na suché, chladné a dobře větrané místo (nejlépe kolem 15 °C). Pak je zbavte nati, Stává se vám, že nemůžete najít začátek lepicí pásky? Zkuste při posledním použití nalepit na konec kancelářskou sponku. Nejuniverzálnějším ekologickým čisticím prostředkem je ocet. Ať už ředěný, nebo podle vzoru: vyskládejte ideálně do obalů od vajíček a uložte do bedýnky s otvory na chladné místo. Občas paličky přeskládejte a zkontrolujte, jestli některá nehnije nebo neplesniví.

NALOŽENÍ DO OLEJE

Česnekové stroužky oloupejte, vložte do uzavíratelné skleničky, zalijte olivovým olejem a uskladněte v chladničce. Při vaření stroužek vyjměte z lahvičky, nechejte trochu okapat a použijte podle potřeby (nakrájený, utřený

nebo protlačený přes lis).

SE SOLÍ

Česnek protlačený přes lis rozetřete s větším množstvím soli a uskladněte – takto vydrží dlouho, jen nezapomeňte při vaření vzít sůl v úvahu.

Vše o česneku – pěstování, odrůdy, skladování najdete v příštím čísle.

koncentrovaný funguje na plochy, skvrny i vodní kámen a navíc neškodí v odpadu. Vepřová pečeně bude mít jemnou kůrčičku, když ji budete během pečení potírat pivem. Magazín DOMA DNES na 4 týdny jen za 75 Kč! Objednejte

MAGAZÍN DOMA DNES PŘÍŠTĚ JIŽ VE VAŠÍ SCHRÁNCE!

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.