Mléčné

Živý, bystrý a nenáročný pes je ideální především pro myslivce, je-li však správně vychován, bude i příjemným společníkem rodiny. Nerad se podřizuje, ale ovládá se snáze než většina ostatních teriérů.

MF DNES - - TIPY & TRIKY -

Nejúčinnějším přírodním prostředkem na mastné vlasy je kefír. Vlasy namočte, vetřete do nich kefír, zabalte je do ručníku a nechte působit asi půl hodiny. Poté umyjte šamponem na mastné vlasy. Stará kulatá krabička od filmu do fotoaparátů skvěle poslouží jako krabička na pamlsky při venčení vašeho psího mazlíka. Když se vám rozesychá a praská dřevěné kuchyňské prkénko, zabalte jej přes noc do vlhké utěrky. Dřevo nasaje vlhkost a zatáhne se. Dobře hlídá, není však uštěkaný ani agresivní. V rodině se chová klidně, se psy bývá dominantní a při akci projeví přirozenou ostrost a energii. Nevadí mu samota, takže může žít trvale venku.

Potřebuje hodně různorodého pohybu, který miluje – zejména procházky a honitby. Je skvělý aportér (i z vody) a hodí se pro psí sporty. Před nepřízní počasí i zraněními jej chrání hrubá a pevná srst, kterou stačí dvakrát týdně vykartáčovat.

Potřebuje majitele, který se mu bude aktivně věnovat a který se projeví jako sebejistý vůdce – výchova musí být pevná již od štěněte, jinak by pes mohl být neovladatelný.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.