Škromach chce na Hrad. Videa od bazénku zvážní

MF DNES - - FRONT PAGE - Václav Janouš reportér MF DNES

Místo plavek padnoucí oblek. Místo natáčení se při koupačce v bazénku selfie tyčka a rozmlouvání k lidem za chůze. Vážně, důstojněji.

To je plán exsenátora Zdeňka Škromacha, jak nezmizet ze sociálních sítí, internetu, paměti lidí a jak oslovit voliče. Už ne jako politik, ale jako muž s politickými zkušenostmi, nad věcí, šířící lepší náladu a přitom neztrácející punc obyčejnosti „souseda od vedle“. A s tím vyhrát příští prezidentské volby. „Já rád provokuji. Má kandidatura je v zásadě jistá. Třeba si někdo řekne, že když Škromach bude kandidovat, tak já to zkusím také,“říká Zdeněk Škromach.

Na svém novém obrazu „pana Selfie“už začal pracovat. Plánuje nové natáčení videí, rozvážnější promlouvání a propracovanější proslovy. „Budu chtít mít nejen stranickou podporu, ale i podporu na základě posbíraných podpisů. Miloš Zeman je silný protivník, ale nemá cenu stahovat gatě. Po období blbé nálady, která tady vládne, je potřeba nastolit dobrou náladu,“popisuje. A jako prezidentský kandidát už varuje před migrací i růstem extremismu.

Čtěte na str. 6

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.