Domračevová po porodu už trénuje

MF DNES - - SPORT - MAtěj HejdA hokejový reportér MF DNES

Vypadá to, že definitivně pohřbil šanci zachránit uvadající kariéru. Slovenský útočník Štefan Ružička měl být novým sparťanským střelcem, o které tým v létě přišel po odchodu Buchteleho do Ruska a Přibyla do Kanady. Spojení Sparty s Ružičkou však skončilo neslavně.

Po excesu v utkání proti Liberci, kdy sekl holí Vantucha do hlavy, s ním vedení klubu okamžitě ukončilo dvouměsíční smlouvu a potrestalo ho vysokou pokutu. Nejspíš je to jeho konec v extralize, protože od vedení soutěže dostal stop na sedm zápasů, a jen těžko ho teď někdo angažuje. „Z našeho pohledu použil hokejku jako zbraň, v podstatě jako mačetu,“řekl šéf disciplinárky Karel Holý. „Musel vědět, co dělá.“

ZvlÁštní úkAz i hit internetu

Slovenský útočník má pověst problémového hráče a trochu i podivína. Když před dvěma lety před play-off posílil nabitý Třinec, nefungovalo to. Na ledě sice bodoval, měl velký podíl na vyřazení Sparty v semifinále. Třinecké fanoušky si však nedokázal získat. Naopak! Slezským městem se nesly zvěsti o jeho astronomickém platu. Ve Werk Aréně se při zápasech ironicky vyvolávalo jeho jméno. Nic na tom neměnil ani fakt, že Oceláři zrovna bojovali s Litvínovem o titul. Viník finálové prohry byl tehdy jasný – Ružička. „Nejhorší posila za poslední roky. Ty peníze mohli dát komukoliv jinému. Je to ostuda,“častovali Ružičku nadávkami.

Tichý útočník, který ustavičně odmítá komunikovat s novináři, se během finále stal dokonce mezi třineckými příznivci hitem sociálních sítí. Bývalého hráče Spartaku Moskva Necelý měsíc po porodu už se trojnásobná olympijská vítězka Darja Domračevová z Běloruska připravuje na návrat k biatlonu. Na Instagramu zveřejnila fotografii z tréninku na kolečkových lyžích s popiskem „krok za krokem zpátky do práce“. Domračevová porodila dceru Xenii, kterou má s norskou biatlonovou hvězdou Olem Einarem Björndalenem. Údajně se chce do Světového poháru, v němž obhajuje celkové prvenství Gabriela Koukalová, vrátit už v lednu. Minulou sezonu vynechala, po onemocnění mononukleózou se rozhodla dopřát si delší pauzu. (ČTK) pomocí grafického editoru převlékli do dresu Litvínova poté, co se nechal v druhém finále několikrát hloupě vyloučit a sok to ztrestal.

Nebylo tedy překvapení, že nefungující symbióza musela po sezoně skončit. Ružička to však vzal z gruntu – oznámil konec kariéry. Ve třiceti letech. „Po zralé úvaze se rozhodl s hokejem skončit, chce se věnovat podnikání,“řekl tehdy hráčův agent Pavel Maršoun. „Mohl pokračovat v Česku i na Slovensku, ale nechtěl.“

Po roce odpočinku však přišel návrat. O to nečekanější, že se Ružička vrátil do Třince. A obávaný střelec se chytil. V přípravě byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu a kouč Kýhos měl zájem, aby zůstal.

Ružička však znovu šokoval. Těsně před startem sezony upřednostnil nabídku Sparty, kam odešel na dvouměsíční zkoušku. Ta zvláště kvůli nedisciplinovanosti slovenského introverta skončila o pár dní předčasně. sekl podobně jako nyní po Vantuchovi. Mladý slovenský útočník tehdy v sezoně obdržel 105 trestných minut. I v kanadské juniorce a v ruské KHL má za sebou několik kontroverzních zákroků.

Ružičkovi se určitě nedá upřít hokejový talent. Gólově se prosazoval v reprezentaci i na klubové scéně. S hokejkou umí technické divy. Bohužel pro něj ji však používá i jako nebezpečnou zbraň.

Jako mačetu.

Foto: Profimedia.cz

Poslední souboj Štefan Ružička (vlevo) nejprve libereckého dlouhána Lukáše Vantucha sekl holí do obličeje a pak se s ním pustil do strkanice. Zákeřný faul ohodnotila disciplinárka sedmizápasovým trestem. Slovenský útočník poté ve Spartě předčasně skončil.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.