Růžičková kapusta se slaninou a kaštany

MF DNES - - ONA DNES -

PříPrava 20 minut vaření 20 minut Porce Pro 4 osoby 800 g růžičkové kapusty 8 velkých plátků   anglické slaniny 200 g vakuově balených kaš tanů sůl hrst mandlových lupínků 1 lžíce    másla 1/2 lžíce červeného vinného octa  1–2 lžičky medu nebo javorového sirupu 

1. Kapustičky očistíme, odstraníme ovadlejší vnější lístky, do většího hrnce dáme vařit vodu, plátky slaniny překrojíme na dva až tři díly, větší kaštany překrájíme. Kapustičky povaříme asi pět minut ve vroucí osolené vodě, po uvaření je rychle slijeme a zchladíme v ledové vodě, na sítu necháme okapat. 2.

Na velké pánvi nasucho opražíme dozlatova mandlové lupínky, sesypeme do misky a odložíme stranou. Do pánve dáme plátky slaniny a opečeme je dokřupava z obou stran. Slaninu také odložíme stranou, k vypečenému tuku ze slaniny přidáme máslo, přisypeme okapané kapustičky, ochutíme solí, pepřem, krátce opečeme, podlijeme trochou vody, přidáme ocet a med a společně prohřejeme.

3.

Přimícháme kaštany, slaninu a společně povaříme další tři minuty. Rozdělíme na porce a ozdobíme mandlovými lupínky. Vhodné jako příloha k pečené drůbeži nebo k vepřovému masu.

Náš tip: Nedojedené kapustičky nasypte do vymazané a strouhankou vysypané formy, poklaďte plátky sýra a pod grilem zapečte.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.