FIFA umožní hlasovat v anketě i fanouškům

MF DNES - - SPORT -

Jen si představte, že by Chramostu, Matějovského nebo Kúdelu hnala bouřící aréna. Nehledě na to, že by si to mužstvo zasloužilo.

V Boleslavi o titulu nemluví ani v nadsázce. Možná čekají, co napoví poslední čtyři podzimní kola.

V pátek jedou do předposlední Jihlavy, což je znovu zápas, který se papírově nesmí ztratit. Pak doma Plzeň čili vrchol. Následně na Slavii, které na rozdíl od Boleslavi slovo titul nevadí. Na závěr doma poslední Příbram. „Jsem hodně zvědavý,“poví Zelenka, což nesmí vyznít jako fráze.

Mladá Boleslav je nečitelná. Sice nenudí, ale... Zdaleka nemá tak nabitý kádr jako Plzeň, která každý post zdvojuje. Když kvůli těžkému zranění vypadne střední záložník Jakub Rada, podobně dobrá alternativa není. Když se nedaří Přikrylovi či Fleišmanovi, obvykle na hřišti zůstanou, protože je konkurence netlačí. Na co to bude stačit? Projednání dopingového případu bývalého boxerského mistra světa Tysona Furyho před britskou antidopingovou agenturou (UKAD) bylo odloženo na neurčito. Podle původního plánu se měl osmadvacetiletý Brit dostavit před komisi 4. listopadu, ale kvůli depresím, které ho donutily přerušit kariéru, toho momentálně není schopen. Fury přiznal psychické problémy na začátku října, kdy oznámil, že se opíjel a bral kokain, aby se vyrovnal s depresemi. (ČTK) Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) vyhlásí vítěze ankety o nejlepšího fotbalistu světa 9. ledna na tradičním ceremoniálu v Curychu. Poprvé do hlasování zapojí i fanoušky, kteří budou o vítězi rozhodovat společně s trenéry a kapitány reprezentací a novináři. FIFA v posledních šesti letech anketu vyhlašovala spolu s časopisem France Football jako Zlatý míč FIFA. Letos se však ankety znovu osamostatnily: France Football vyhlásí Zlatý míč 13. prosince, FIFA uspořádá galavečer s názvem „The Best – Nejlepší“o měsíc později. (ČTK)

Foto: ČTK

Kde je chyba Mladá Boleslav hraje dobře, v tabulce je druhá, tři body za Plzní, ale o titulu nemluví. Možná proto, že tým má výpadky a občas lehkovážně ztrácí body.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.