Nepostradatelní

MF DNES - - SPORT - Jan Palička fotbalový reportér MF DNEs

SMladou Boleslaví není nuda. Nastřílela nejvíc branek, Jan Chramosta vstřelil sedm gólů, Jakub Diviš vychytal pětkrát nulu, trenér Leoš Kalvoda přinesl trefné glosy, súdánský rodák Mebrahtu originální kličky či pozoruhodné křestní jméno Golgol.

Jenže fotbalová horečka vypadá jinak.

Na nečekaný šlágr 12. kola proti Zlínu přišlo 2 410 lidí. A místní znalci by vám pošeptali, že oficiální číslo se ještě trochu nafouklo.

„Z fotbalového pohledu je Boleslav extrémně zajímavá, má svou tvář, nenudí, hrne to dopředu, ovšem na titul ještě nedozrála,“poví bývalý útočník Luděk Zelenka. Když sedí v televizním studiu jako ligový glosátor, nezřídka se mu stane, že během prvního poločasu uslyší prosbu: „Luďku, připrav si na přestávku něco do elektronické tužky. My tam nemáme co dát.“

Kdyby se hrál zajímavý fotbal, nebyla by žádná elektronická tužka nutná, protože omezený přestávkový čas by vyplnila hitparáda výrazných situací, nejlépe gólů a šancí. Pokud není ze záznamu co nabídnout, přichází na řadu počítačový pomocník a slovní výplň. U Mladé Boleslavi obvykle nehrozí, že by nebylo co ukazovat. Což platilo i po sobotní porážce 1:2 se Zlínem.

„Právě takové zápasy, ve kterých I když je špílmachr zpátky teprve pár týdnů, jeho nápady jsou k nezaplacení. „Divím se, že nám ho Sparta pustila,“říká trenér Kalvoda. Druhý nejlepší střelec ligy, dal 7 gólů. Problém bývá, když pomocníkům v záloze chybí lehkost. Chramosta potřebuje jejich podporu. Stoper i štítový záložník, ale hlavně kapitán. Kúdela je poctivá a klidná síla. Zatím nechyběl ani minutu. to lehce skřípe, se nesmí prohrávat, pokud chcete bojovat o titul. Poslední kolo bylo transparentní. Zatímco Plzeň vyhrála zápas, ve kterém byla horší (na Dukle) a řešila vážné problémy (hrála 60 minut bez vyloučeného záložníka Petržely), Bolka prošustrovala body, i když byla lepší,“zdůrazní Zelenka.

V Boleslavi toho umějí dost, jinak by mužstvo těžko drželo druhé místo s tříbodovou ztrátou na Plzeň, ovšem pokud se chtějí prát o titul, musí ještě přidat. Neprohrát s Karvinou! Hloupě neztratit výhru s Brnem! Neprohrát se Zlínem! Všimněte si, že všechny tři vykřičníky proběhly na domácím stadionu, což přímo souvisí s chabou podporou fanoušků. Podobně jako se nikdy nepodařilo vybláznit příznivce Jablonce, schází pravá fotbalová vášeň také v Boleslavi.

Copak je problém pravidelně vyprodat stadion pro pět tisíc lidí?

Před dvěma týdny jsme upozorňovali, že by český fotbal mohl prožít boleslavskou revoluci. No a? Možná jsme se unáhlili.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.