Vyznamenaný ředitel Budvaru Boček končí

MF DNES - - Z DOMOVA -

Osm měsíců podmíněně s odkladem na dva roky. Takový trest dostal včera u píseckého okresního soudu bývalý voják a člen iniciativy Českoslovenští vojáci v záloze Martin Holkup z Písku. Proti rozsudku podal odvolání. Státní zástupce si nechal lhůtu na rozmyšlenou.

Válečný veterán z mise v Bosně a Hercegovině stanul před soudem za své výroky o střílení v parlamentu a Strakově akademii v souvislosti s případnou válkou, které pronesl loni v říjnu v pořadu Reportéři České televize. „Nepůjdeme do války pod vlajkou NATO. Jsme připravení se vůči státu a takovým opatřením aktivně bránit. Vzkazuji politikům, že jestli nás do tohohle dovedou, první se bude střílet ve Strakově akademii a parlamentu, ať si to uvědomí,“řekl tehdy Holkup. (fil)

Minulý pátek dostal vyznamenání na Pražském hradě, teď se dlouholetý šéf Budějovického Budvaru Jiří Boček rozhodl skončit. V čele tohoto národního podniku stál od roku 1990. „Mohu potvrdit, že ministr zemědělství Marian Jurečka přijal rezignaci pana Jiřího Bočka, ředitele národního podniku Budějovický Budvar,“sdělila Markéta Ježková, mluvčí ministerstva zemědělství. Devětapadesátiletý Jiří Boček nabídl Jurečkovi rezignaci k 31. prosinci. Své místo opouští kvůli zdravotním problémům, podle informací MF DNES se léčí delší dobu s rakovinou.

Národní podnik Budějovický Budvar byl založen roku 1895. Do konce roku 1896 činil výstav 51 tisíc hektolitrů piva. Dnes se výstav pohybuje okolo 1,5 milionu hektolitrů a pivovar láme jeden rekord za druhým. Pivo vyváží do zhruba 70 zemí světa. (pk, mm)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.