Čech vyhrál v pokeru 48 milionů

MF DNES - - Z DOMOVA -

Český pokerový hráč a rodák z Liberce Vojtěch Růžička si odvezl z nejprestižnějšího pokerového turnaje World Series of Poker (WSOP) v americkém Las Vegas 1,9 milionu dolarů, tedy téměř 48 milionů korun.

Částku získal za páté místo, nicméně těsně po vyřazení v něm převážilo hlavně zklamání z toho, že nepostoupil do závěrečného klání nejlepší trojice.

„Tak tohle opravdu mrzí. Ačkoli jsem si celkem jistý, že jsem zvolil správnou taktiku. Užil jsem si tu báječnou zkušenost,“uvedl na svém twitterovém účtu.

Do finále postoupila trojice Američanů. Spolu se suverénně prvním Qui Nguyenem se do závěrečné fáze turnaje probojovali ještě Cliff Josephy a Gordon Vajo.

Na vítěze, který na světovém pokerovém trůnu vystřídá Joea McKeehena, čeká osm milionů dolarů (asi 197,6 milionu korun) a vysoce ceněný šampionský náramek. Druhý hráč získá 4,66 milionu.

Vojtěch Růžička hraje poker od univerzitních studií. „S pokerem jsem začal na vysoké škole, zhruba před deseti lety. Ze začátku jsem to měl spíše jako koníčka. Ještě nebyl ten pravý boom pokeru na internetu,“popsal před časem třicetiletý hráč.

„Když dneska mluvím s mladými kluky, kterým je třeba 23 let, říkají, že začínali v patnácti. A hráli to ve škole pod lavicí. Já jsem začal až ve dvaceti, když jsem viděl nějaké přenosy v televizi,“uvedl Růžička.

Pokeru se chce naplno věnovat ještě minimálně jeden rok, na který má uzavřenou smlouvu s jedním pokerovým kasinem. „Pak se uvidí, jak se mi bude chtít,“doplnil.

Letošní turnaj WSOP začal 9. července a zapojilo se do něj 6 737 hráčů ze 79 zemí. Počet účastníků tak byl pátý nejvyšší v historii.

(hop, ČTK)

S pokerem jsem začal na vysoké škole, zhruba před deseti lety.

,

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.