Farmářské obchody se spojí. Vznikne nová jednička

MF DNES - - EKONOMIKA - Jan Sůra redaktor MF DNES

Velkolepé plány na evropské dotace přesahující 15 miliard korun na nákupy nových vlaků dostaly reálnější a skromnější kontury. Ministerstvo dopravy počítá, že z evropských peněz nakoupí stát a kraje vlaky jen za 300 milionů eur, tedy asi osm miliard korun.

Chystaná státní „půjčovna“vlaků tak bude menší, než se čekalo. Vyplývá to z materiálu, který včera ministerstvo poslalo do meziresortního připomínkového řízení.

Materiál současně mění „jízdní řád“chystaných veřejných soutěží na rychlíky, o nichž se u nás mluví několik let, ale dosud žádná úspěšně neproběhla až do konce. „Trh na železnici chceme postupně řízeným způsobem otevírat. Cílem státu musí být, aby peníze daňových poplatníků využíval efektivně a pořizoval dotovanou dopravu hospodárně,“

Martin Petříček redaktor MF DNES

Investor Petr Borkovec letos na jaře kapitálově vstoupil do sítě obchodů s lokálními potravinami Sklizeno. Nyní přikupuje největší konkurenční síť Náš grunt, do níž patří dvacítka prodejen po celém Česku.

Ze čtveřice společníků řetězce Náš grunt se do nového projektu zapojí jen Aleš Kotěra, zbývající tři se z projektu stahují. Vznikající síť, do níž patří také původní Borkovcova značka My Food, se stane jednoznačným prohlásil ministr dopravy Dan Ťok.

Z osmimiliardového balíku má jít zhruba pět miliard na nákup vlaků pro rychlíkové spoje, zbytek na regionální spoje. V případě státu má jít o dříve plánované linky z Prahy do Děčína a z Prahy do Chebu přes Ústí nad Labem.

Úplně nově mají dotace jít na rychlíky Praha–Plzeň–Klatovy. Ministerstvo na této trati chce, podobně jako od prosince na trase Praha – České Budějovice, zahustit provoz a přidat více vlaků.

Z plánu naopak zcela vypadly dotace na pořízení dieselových souprav, například pro rychlíky Liberec–Pardubice či Liberec – Ústí nad Labem. Důvodem je stanovisko Evropské komise, podle níž lze dotovat nové vlaky pouze na tratích, které byly modernizovány a kde proběhla veřejná soutěž na provozovatele.

Jako první hodlá stát připravit soutěže na trasy, na které chce koupit vlaky za evropské dotace. Zásadní novinkou bude, že stroje nakoupí sám a dopravci si je od něj budou pronajímat. Podle ministerstva tím odpadne například starost s přebíráním vozů po vypršení první smlouvy na provoz. V soutěžích tak bude rozhodovat lídrem na rostoucím trhu farmářských potravin. Bude mít téměř padesátku prodejen, letošní obrat má dosáhnout téměř půl miliardy korun.

A Borkovec, který je zároveň šéfem finančních poradců Partners, neskrývá, že chce nově utvořenou síť dál rychle rozšiřovat. Ať už prostřednictvím franšíz, či kmenových prodejen. Příští rok plánuje otevřít nejméně deset dalších obchodů, o rok později už má síť čítat 80 provozoven. Obrat má napřesrok dosáhnout 750 milionů. Stále se však bude jednat o nepatrný zlomek celkové spotřeby potravin hlavně cena a kvalita služeb, nikoliv odpisy za vozidla.

Plán na státní půjčovnu dlouhodobě kritizují České dráhy a odboráři, proti je také prezident Miloš Zeman. Stát odpůrcům částečně ustoupil v tom, že nový model zatím bude v celkovém počtu vlaků výrazně menšinový. Stát navíc v materiálu slibuje Českým drahám prodloužení některých smluv.

Tendr na nákup vlaků by měl stát vypsat nejpozději na začátku příštího roku, půjde o elektrická vozidla. K tomu začne vypisovat i soutěže na samotný provoz. Kromě zmíněných elektrifikovaných tras dá do tendru rychlíkové tratě Liberec–Pardubice a Liberec – Ústí nad Labem. Na nich ale nebude požadovat nové vlaky, budou stačit starší soupravy. U všech soutěží stát počítá v Česku, neboť lokální produkty a biopotraviny nyní nedosahují ani jednoho procenta.

„Očekáváme, že do osmi let se trh dostane na tři procenta, a dosáhne tak obratu kolem devíti miliard,“říká zakladatel Sklizeno David Kukla, který bude mít v nové síti téměř třetinový podíl.

Samostatných obchodů se zdravou výživou je zhruba šest stovek, obvykle nejsou součástí žádného řetězce. Borkovec tvrdí, že roztříštěnost trhu příliš nesvědčí, protože lokální potraviny prodražuje.

A vysvětluje, co lidi do jeho prodejen láká: „Češi stále více hledají bezlepkové a bezlaktózové potraviny a také takzvané superpotraviny. Mnoho se jich zajímá o různé dietní styly, jako jsou raw nebo paleo, roste poptávka po potravinách bez palmového oleje.“

Na podobném konceptu „lepších“potravin jako Borkovec a jeho partneři staví také Delmart, který tento pátek otevře v centru Prahy poblíž náměstí Republiky svou třetí prodejnu. Expanze je však pomalejší, než jeho majitel Dušan Mrozek při otevření prvního obchodu a bistra na pražském Andělu před dvěma roky plánoval.

Potraviny od tuzemských zemědělců se dostanou k zákazníkům také prostřednictvím různých e-shopů a rozvozů. Existuje například několik „bedýnkových“firem. Po Praze a dalších částech Česka jezdí dodávky Mléko z farmy, které jsou společným projektem statkářů Jana Millera a Stanislava Němce. Roční obrat přesahuje sto milionů.

A jistou alternativou jsou také farmářské trhy, jejichž úhrnný obrat se pohybuje kolem 250 milionů korun. Borkovec je však nepovažuje za přímou konkurenci. „Jedná se spíše o hezké nárazové akce s určitou atmosférou. Pro mnoho skutečných farmářů jsou trhy stále náročnější a dražší. Konkurenci ale vidím v aktivitách velkých řetězců,“říká Borkovec. s tím, že vlaky na nich začnou jezdit od prosince 2019.

Podobné podmínky stát měl rovněž u poslední soutěže na rychlíky Plzeň–Most, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže kvůli stížnostem Českých drah zrušil. Stát nakonec zadá vítězi zrušené soutěže, společnosti GW Train Regio, kontrakt přímo bez soutěže, současná legislativa to umožňuje.

Tendr na rychlíky padl i kvůli problematice režijních jízdenek, které musí ze zákona uznávat České dráhy, ale ostatní dopravci ne. České dráhy v tom vidí diskriminaci.

Ministerstvo proto počítá s tím, že ze zákona tuto povinnost vyjme. Režijní jízdenky ale rušit nechce. „Cílem není zrušení zvýhodněného jízdného pro zaměstnance. Podpoříme dopravce, aby svým zaměstnancům nadále poskytovali zaměstnanecké jízdné jako benefit,“dodal Ťok.

Nejvíce „režijek“mají zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a jejich rodinní příslušníci. O tom, zda za ně SŽDC nebude muset platit více, materiál mluví obecně. „Podpoříme zároveň, aby benefit zůstal i zaměstnancům SŽDC, kteří se rovněž podílejí na zajištění služeb na železnici,“uvádí se v textu důvodové zprávy.

Stát změnil soutěže na rychlíky. Vlaky pro ně nakoupí sám a bude je dopravcům půjčovat. Jako první hodlá stát připravit soutěže na trasy, na které chce koupit vlaky za evropské dotace.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.