Městská divadla pražská chystají vánoční festival

MF DNES - - PRAHA -

něco špatného,“uvedl Klose. Holman netrpí duševní chorobou, ale smíšenou poruchou osobnosti, shodli se experti. Pod vlivem alkoholu roste jeho agresivní potenciál. Nevyloučili, že si oběť vyhlédl cíleně. Znalci Holmanovu resocializaci prakticky vyloučili a navrhli mu ochrannou protialkoholní léčbu.

Obhajoba popisovala bezohlednou likvidaci starší ženy v tramvaji jako výsledek souhry zoufalých okolností, v nichž se Holman ocitl. „Z bolesti a beznaděje jednal tak, jak jednal, aniž to měl v úmyslu,“uvedla obhájkyně Jitka Pipková. Holman byl podle své advokátky v tíživé situaci, trpěl velkými bolestmi zad, vykázali ho z nemocnice, neměl se na koho obrátit s prosbou o pomoc. „Jednalo se o čin spáchaný v pohnutí mysli, nikoli plánované jednání,“konstatovala. Zdůraznila řadu polehčujících okolností, například dobrovolné doznání v době, kdy policie již případ odložila. „Bez jeho přiznání by k objasnění této věci nedošlo,“uvedla.

Obžalovaný se kál. „Je mi to hluboce líto, bude to moje doživotní trauma. Tím, že jsem se doznal, jsem chtěl, aby se pozůstalí dozvěděli pravdu,“řekl Holman.

Verdikt není pravomocný. Státní zástupkyně i obhájkyně si ponechaly lhůtu na zvážení, zda se odvolají k Vrchnímu soudu v Praze. Spojení na Letiště Václava Havla bude od poloviny listopadu zajišťovat nejdelší autobus mezi všemi, které jezdí v České republice. Dlouhán Van Hool AGG 300 měří 25 metrů a pojme zhruba dvě stě lidí. Pro jeho užívání si Praha musela vyjednat výjimku. Tříčlánkové autobusy totiž v Česku jezdit nesmějí. Poprvé by měl vyjet v polovině listopadu, jak uvedl mluvčí Dopravního podniku Jiří Štábl. Do autobusu, který byl vyroben v Belgii firmou Van Hool, se vejde téměř 200 cestujících, v běžných kloubových autobusech to je zhruba o třetinu méně. „Jedná se o nejdelší autobus, který kdy v Praze obsluhoval nějakou autobusovou linku. Celková délka je 24,785 metru,“uvedl Štábl. Bude nasazen na vytížené lince 119, která jezdí od zastávky Nádraží Veleslavín na Letiště Václava Havla. (ČTK) V sobotu 3. prosince uspořádají Městská divadla pražská (MDP) šestý ročník vánočního festivalu a uvedou čtyři představení s touto tematikou. Brněnské HaDivadlo sehraje inscenaci Psaní Ježíškovi s Pavlem Liškou v hlavní roli, dále se představí mostecké Divadlo rozmanitostí a kladenský Lampion. Přehlídku tradičně uzavře domácí představení České Vánoce, uvedl to ředitel MDP Ondřej Zajíc. Na svátky podle něj naladí diváky i doprovodný program. První novinkou letošní sezony ještě před vánočním naladěním bude v sobotu 5. listopadu v Rokoku současná švýcarská hra Urse Widmera Top Dogs o rekvalifikaci manažerů propuštěných z vysokých funkcí. „Je postavena na paradoxu, kdy vrcholní manažeři, jejichž náplní práce bylo někoho stále vyhazovat, jsou nyní sami vyhozeni,“řekl režisér představení Petr Svojtka. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.