U Průmyslového paláce vyroste provizorní hala

MF DNES - - PRAHA -

ubodal

2. srpna 2002 duševně vyšinutý ruský dělník Alexandr Kručinin. Po pár dnech se ve vazbě v cele pankrácké věznice oběsil.

Do doby, než se podaří postavit repliku původní haly, bude na místě vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti stát hala provizorní. Praha na ni vypíše architektonickou soutěž. Vybudování dočasné haly by přitom mohlo stát 200 až 300 milionů korun. Včera o tom rozhodla rada města.

„Výsledek bude korespondovat se zbytkem paláce a uvnitř bude vyhovovat funkčně pro výstavy a další akce,“uvedl pražský radní Karel Grabein Procházka (ANO).

Křídlo Průmyslového paláce vyhořelo v roce 2008, od té doby Praha neúspěšně plánuje vytvoření repliky. Rozhodnutí radních kritizuje opoziční zastupitel Václav Novotný (TOP 09), podle něj hrozí, že by se z drahé provizorní haly mohla nakonec stát stavba trvalá.

Hala, která může vyrůst během roku a půl, by mohla podle Procházky vyjít na 200 až 300 milionů a návratnost investice je asi šest let. V případě výstavby repliky křídla by město provizorní halu přestěhovalo na jiné místo. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.