Bio

MF DNES - - SPORT - Miroslav Němý reportér MF DNES

si nechtěl nechat ujít dvojzápas, kdy končíme doma v Plzni. Tedy tam, kde jsem se házenou naučil.

Koleno na vaší levé, odrazové noze je stále neposlušné?

Všichni věříme, lékaři v Barceloně i tady, že by se mohlo zlepšit. Ale loni v prosinci mi odstranili vnější meniskus a od té doby je nateklé neustále. Už i v Barceloně jsem vzal roli toho, co chodí jen do obrany. Je třeba si zcela upřímně říct, že na dynamické skákaní na nejvyšší úrovni to není. Každých 14 dní se něco vytáhne a něco napustí; tak, aby koleno bylo připraveno na zátěž. Což není úplně legrace, ale nestěžuju si. Říkám to v míru.

Věříte ještě v lepší zítřky?

Možná se koleno adaptuje a přestane otékat. Teď ale nejsem skeptický, spíš upřímný. Nechtěl jsem otálet a dál čekat. Loni bych s kolenem ve stejném stavu na nároďák nepřijel, protože bych věřil, že se zlepší. Teď jsem tady. A je mi fajn.

Trvalo vám vnitřní mír najít?

Samozřejmě to trvá. Člověk věří: když jsem se rozhodl odejít z bundesligy, byl to první velký krok.

Házenkář Filip Jícha

Řekl jsem si, že musím něco udělat, jinak přijde zkáza. Bohužel se to nezastavilo úplně v nejlepším momentu, pořád to jelo dál. Ve Španělsku jsem pod drobnohledem všech doktorů – i z fotbalu, na koleno se mi pravidelně dívají. Je jasné, že je třeba ubrat námahu. A to dělám.

Baví vás nový styl házené?

Mě obrana bavila vždycky, ale tím, jak jsem byl vytížený v útoku, jsem se musel víc soustředit na něj; teď to mám naopak. Výsledky hovoří pro nás. Když hrajete Ligu mistrů a vidíte, že dokážete přiložit ruku k dílu... Pak jsem natěšený, mám v sobě dětskou radost. Rozhodně nemám špatné sny z toho, že nejsem konkurenceschopný vůči našim spojkám. Když je vidím, myslím, že bych nebyl nikdy: jsou to gazely a skáčou tak, jak jsem já možná nikdy neskákal.

Barcelona vás hodně podržela.

Cítím obrovskou podporu od vedení – i proto se snažím a věnuju spoustu času rehabilitaci, posílení nohy. Vždycky může být hůř, proto si poslední roky kariéry užívám. Jsem rozhodně vyrovnanější než před rokem. Takhle to celé zní jako vážné téma, ale vevnitř se usmívám. Nemám

se vrací do reprezentace, ale říká: „Mohou to být jedny z posledních zápasů.“

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.