Házenkáři v boji o ME 2018

MF DNES - - SPORT -

v sobě, že bych chtěl někomu něco dokazovat. Mně je takhle hezky. I kvůli tomu, že můžu být s nároďákem. Nevím, jestli to není jedno z mých posledních soustředění.

Trenéři už řekli, že vás čeká hlavně obrana. A možná i jiné role.

Na pivotu jsem hrál na tréninku a dokonce jsem dal i nějakou branku, takže jsem stáhnul souboj, který mám s Messim – kdo dá víc gólů za sezonu. Zatím vede asi o 35 tref. (usmívá se) Jsem připravený nastoupit. V první řadě chci sám sobě slíbit, že to klukům nezkazím.

Vážně?

Tenhle tým vždy zdobila houževnatost, čemuž se chci vyrovnat. Když bude třeba, nechám si rozbít hubu. To jsem dělal i dřív, ale s větší automatičností, protože jsem věděl, že jsem natolik silný, že můžu něco vytvořit. Teď to hlavně nechci kazit.

Mimochodem, myslíte si, že bychom tu spolu vůbec seděli, pokud byste z Německa neodešel?

Určitě ne. Když jsme teď hráli v Lize mistrů proti Kielu, tak jsme si pak na hotelu sedli s trenérem (Alfredem Gislasonem), dali jsme si Češi dnes zahajují kvalifikaci o postup na Euro 2018. V sobotu pak

– tedy soupeře, jenž jim v létě i kvůli skandálním výrokům sudích o jediný gól sebral v baráži postup na světový šampionát. je zpět po roční pauze. Po vážném zranění se vrací i další opora Pavel Horák. Také tři jiní členové kádru (Babák, Bečvář, Mrkva) v létě přestoupili do bundesligových celků. víno a povídali si. Říkal jsem mu, že kdybych zůstal v Kielu, už bych neodehrál ani minutu. Je úžasné, že mi má životní cesta nachystala možnost nakouknout do takového velkoklubu, jako je Barcelona.

I házenkářsky? Třeba národní ligy se přece nedají srovnat.

Pro mě je neuvěřitelně cenné sbírat zkušenosti, názory a úhly pohledu na to, jak se hraje házená na nejvyšší úrovni ve španělském pojetí; od německého je hodně odlišné. Nevím, jestli budu v budoucnu trenérem, zůstanu u házené, nebo si třeba otevřu kavárnu v Praze, ale rozhodně je tohle pro můj osobnostní rozvoj hrozně plodné období.

Už přemýšlíte, co bude dál?

Mám smlouvu do roku 2019, pak je naplánovaný konec. Nikdy neříkej nikdy, ale já to tak cítím. Stojí hodně úsilí a bolesti vyrovnat se mladým, hladovým, větším, silnějším… V kariéře jsem si plnil to, o čem bych na začátku ani nesnil. A potom? To je samozřejmě otevřené, ale chceme se vrátit do Prahy a začít po čtrnácti letech v zahraničí hezký normální rodinný život. Jestli se tak ovšem i stane, to nevím.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.