Jean-Marie Massaud

MF DNES - - SERIÁL -

dacími prostory, jednoduchá lampa, která dává dostatek světla a zároveň působí jako moderní skulptura, nebo třeba zdánlivě obyčejná USB paměť se silikonovým očkem. Všechny jeho věci mají nápad, který jim dodává jistou přidanou hodnotu, ale i dokonale promyšlený design.

Na počátku nového milénia zakládá Massaud se svým kolegou Danielem Pouzetem vlastní studio. Nezůstávají jen u ,malého‘ designu, ale pouštějí se i do velkorysých projektů. Vytvořili třeba architektonický styl pro značky Lancôme a Renault nebo unikátní fotbalový stadion Volcano v mexické Guadalajaře, který vypadá, jako by rostl z travnaté plochy kolem. Neznamená to ale, že by se Massaud přestal věnovat drobným designovým revolucím v domácnostech.

– Jean-Marie Massaud se narodil v Toulouse

– založena značka Cordivari

– Massaud promuje na prestižní škole ENSCI – založeno Studio Massaud – představení radiátoru Blow – radiátor získává ocenění Red Dot Best of the Best

TOPENÍ JAKO ZRCADLO DESIGNU

Jedna taková se stala před sedmi lety. Jean-Marie Massaud navrhl tělesa etážového topení, která si lidé nekupují jen proto, aby jim nebyla zima. Nejenže je neskrývají pod okenními parapety nebo za ozdobnými kryty, ale nepokrytě je vystavují na nejviditelnější místa v interiéru. Radiátory Blow jsou vyrobeny z leštěného nerezu a jejich povrch je inspirován mořskými vlnami. Je dokonale hladký a rovný, ale okolní prostor odráží podobně jako odraz deformující zrcadla v bludištích. Prvky interiéru se v odrazu deformují natolik, že vytvářejí abstraktní obraz připomínající zvlněnou hladinu nebo pomalu stoupající cigaretový kouř. Efekt je navíc pokaždé trochu jiný podle toho, z jakého úhlu se na radiátor díváme.

Topné těleso tak v prostoru působí jako obraz nebo umělecká skulptura, a je ideálním doplněním moderních minimalistických interiérů. To, že jde o radiátor, poznají méně znalí návštěvníci až při detailnějším pohledu zblízka. A také podle toho, že vydává příjemné teplo.

Radiátor splnil požadavek moderního interiéru – bezchybnou funkčnost a design, který je v pravém slova smyslu nepřehlédnutelný. Stal se jedním z nejprodávanějších kousků italské značky Cordivari, pod jejíž hlavičkou ho Massaud navrhl, a to i přes nemalou částku, kterou si zákaznici na koupi tohoto designového kousku musejí připravit: 170 centimetrů široké těleso stojí kolem šedesáti tisíc korun.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.