Budyšín: další střety migrantů s ultrapravicí

MF DNES - - ZE SVĚTA - Luboš Palata redaktor MF DNES

Po silných zemětřeseních, která postihla minulý týden střední Itálii, budou muset statici v regionech Umbrie a Marche zkontrolovat na 200 000 budov, což bude trvat minimálně dva týdny. Do svých domovů se stále nemůže vrátit asi 22 000 lidí. Také včera v noci přitom zaznamenali seizmologové další menší otřesy země. (ČTK)

Jmenuje se to stejně, vypadá to stejně, stojí to stejně, ale uvnitř je něco jiného. Východoevropané dostávají víc než deset let po rozšíření EU horší potraviny než na Západě.

V saském městě Budyšín (Bautzen), které se nachází nedaleko českých hranic, se včera opět střetli mladí migranti a příslušníci německé ultrapravice. Radikálové uprchlíky ohrožovali, podnapilý běženec zase napadl jednoho z místních obyvatel. Dvacetiletého běžence, který útočil, policie vzala dočasně do vazby. Na náměstí v Budyšíně se odehrály střety mezi desítkami mladých imigrantů a pravicových radikálů už v polovině září. S násilnostmi tehdy začali podnapilí uprchlíci, které předtím pravicoví radikálové slovně provokovali. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.