01

MF DNES - - PX PX EKONOMIKA -

Jan Sůra redaktor MF DNES

nepodal nabídku, dosud v průměru dodává značky za 77 korun, ještě před třemi lety si dokonce účtoval více než stokorunu. Jenže to, zda stát nakonec ušetří, nebo ne, nebude mít nejspíše v rukách ministerstvo dopravy, ale Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, kam se Hicon velice pravděpodobně obrátí.

Ten se přitom dostal k zakázce nepříliš známým způsobem, který kritizoval v minulosti i Nejvyšší kontrolní úřad. Smlouva byla podepsána v roce 2002 ještě za dob vlády tehdejšího premiéra Miloše Zemana, kdy resort dopravy vedl Jaromír Schling. Kontrakt na 12 milionů značek za 2,3 miliardy korun nemá ve světě obdoby. Nejen počtem značek, ale i fakturovanou cenou.

Vysoký počet značek způsobil, že stát nemohl smlouvu vypovědět, i když věděl, že je předražená.

Hicon státu

Stát zaplatil za registrační značky nejméně o miliardu více, než musel. Lukrativní byznys pro soukromou firmu zajistila vláda Miloše Zemana.

Čistý zisk Pozn.: v mil. Kč; novější úDajE nEjsou k Dispozici dodával značky už v roce 2002, podle závěru NKÚ mu stát dlužil na konci roku 204 milionů Kč. „Důvodem byl nedostatek prostředků na krytí výdajů na dopravněsprávní agendy, které byly počátkem roku 2002 převedeny na ministerstvo dopravy z ministerstva vnitra,“uvádí kontrolní závěr.

Dodávky registračních značek za rok 2002 v objemu 353 mil. Kč byly o 25 mil. Kč nižší než výše úvěru. Ministerstvo dopravy nemělo k dispozici ani bilanci potřeb registračních značek,“konstatovali kontroloři.

Stát se opakovaně pokoušel nevýhodné smlouvy zbavit, úředníci ministerstva však selhali a dvě soutěže museli zrušit. Poslední tendr zatím vypadá nadějně, čtyři účastníci nepodali žádné námitky.

Pro Hicon jsou dopravní značky mimořádně lukrativní byznys. Teprve na začátku letošního roku dal

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.