HICON

MF DNES - - PX PX EKONOMIKA -

Je to dobrá i špatná zpráva současně. Pokud se podaří ministerstvu dopravy dosoutěžit dodávky registračních značek na auta, ušetří ročně desítky milionů korun. To je ta lepší zpráva. Jenže díky nabídkám čtyř firem v soutěži už současně ví, kolik peněz zbytečně vyhodilo kvůli kontraktu uzavřenému v roce 2002. Jde nejméně o miliardu.

Čtrnáct let starý kontrakt s firmou Hicon na dodávku značek spěje ke konci. Na třetí pokus se dodavatele pokouší vysoutěžit ministerstvo dopravy a zatím se dostalo nejdál.

Hodnotící komise v úterý označila jako vítěze tendru na značku firmu Security Paper Mill, která za jednu značku nabídla v průměru 45 korun. Stávající dodavatel, který nakonec

Ministerstvo proto uzavřelo s Hiconem smlouvu o vzájemné spolupráci, podle které uhradil stát veškeré náklady (úroky z úvěru, poplatky za vyhodnocení, obstarání a správu úvěru) v souvislosti s bankovním úvěrem ve výši 378 milionů Kč, který si společnost za účelem financování výroby objednaných značek vzala. „Výše úvěru byla neopodstatněná.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.