Jak se mění periferie

MF DNES - - PRAHA - Jan Bohata redaktor MF DNES

K nepoznání proměnila nuselský „jamrtál“demolice bloků na jižní straně Otakarovy ulice. Odehrála se na sklonku října 1976. Stavaři tehdy zcela posunuli i tramvajovou trať z Nuslí do Vršovic o 21 metrů a vedli ji novým podjezdem pod frekventovanou hlavní železniční tratí.

„Domy stávaly v místech, kde v současnosti vede komunikace od Vršovic směrem do centra, dvorky zasahovaly přibližně tam, kde jsou položeny tramvajové koleje,“popsal zásadní proměny Otakarovy ulice Filip Jelínek, který zde s rodiči bydlel. Před čtyřiceti lety se v této lokalitě mohutně bouralo a stavělo na několika desítkách metrů od křižovatky Otakarovy a Bělehradské až po železniční most a navazující úsek tehdejší třídy SNB (dnes Vršovická) k vršovickému nádraží.

„Stísněná a nepřehledná podoba křižovatky Otakarova dlouhodobě nevyhovovala. Přestavba celé lokality byla velmi náročná, protože vyžadovala zboření všech obytných domů na jižní straně Otakarovy ulice, a především výstavbu nového širokého železničního nadjezdu na jedné z nejfrekventovanějších pražských tratí,“uvádějí historici. Poměry okolo ulice komplikovaly život i dopravním podnikům při vypravování tramvajových vlaků z pankrácké vozovny.

Problém, který dlouho pálil

O napravení nevyhovující situace usilovali dopravní experti již od konce 40. let 20. století. Tehdy u náměstí Bratří Synků a v ulici Na Zámecké přibyly alespoň nové koleje usnadňující provoz tramvají. Se zásadní přestavbou se však začalo až téměř o třicet let později. „Vše začalo postupnou demolicí domů a výstavbou přemostění budoucí ulice,“uvedl Pavel Fojtík z pražského dopravního podniku.

Nepřehlédnutelnou dominantou přestavby Otakarovy ulice se stal nový vzpěradlový most, jehož projekt vznikl na rýsovacím prkně architekta Jiřího Krátkého. Desítky nájemníků ze zbouraných domů získaly nové bydlení například na tehdy budovaném sídlišti Jižní Město.

Komplikované stavby spojené s přeložkami a výlukami na tramvajových tratích v Nuslích a Vršovicích skončily po takřka dvou letech od prvních demolic.

Nejen v Nuslích

Bourání před čtyřiceti lety v Nuslích nebylo zdaleka poslední v prostředí starých dělnických a továrních předměstských čtvrtí z 19. století. Otlučené nebo chátrající pavlačové činžáky a industriální objekty zmizely z Karlína, Smíchova, Libně či Holešovic. Asanace například do Žižkova v 80. letech přinesla paneláky. V 90. letech zmizel při rekonstrukci železničního uzlu další jeho symbol, viadukt Malá Hrabovka z roku 1872.

Neoddělitelným znakem Karlína byly zase továrny, především Rustonka. Jenže před několika měsíci skončil v suti i poslední artefakt strojírny, stará kotelna.

„Továrna z poloviny 19. století byla vlastně jakýmsi památníkem úplného začátku moderní průmyslové éry v Praze,“přiblížil historik architektury Jan Zikmund. Ringhofferova továrna tvořila dominantu Smíchova, lžíce bagrů ji přesto na sklonku roku 1998 srovnaly se zemí. Z komplexu se zachovala jen vila a fragment starého secesního zdiva směřující do Plzeňské třídy.

„Tyto lokality jsou pro klienty stále přitažlivější.“

V hledáčku developerů

Někdejší periférie s dochovanými starými dílenskými budovami, sklady a administrativními objekty láká developery a zámožné klienty. „Je to úžasná záležitost. Starých průmyslových objektů by mělo být pro konverzi k loftovému bydlení ještě více,“nastínil realitní expert Michal Pich očekávaný růst trhu. Mezi odborníky vládne přesvědčení, že v tomto případě nejde jen o krátkodobý trend.

„Klienti jsou stále náročnější a tyto lokality jsou pro ně stále přitažlivější. A to pro svou originalitu i snadnou dopravní dostupnost centra města s doprovodnou nabídkou služeb,“dodal Pich.

– pražská radnice rozhodla o plošné asanaci Žižkova, s bouráním desítek objektů se začalo v 80. letech, nahradily je paneláky.

– změnila se tvář nuselské Otakarovy ulice, na jižní straně zmizel blok obytných domů, naopak vznikla nová tramvajová trať i železniční most.

– po letech diskusí byla zbourána Ringhofferova smíchovská továrna. Zbyly jen některé fragmenty, vzniklo zde nákupní centrum.

– padl k zemi libeňský „mrakodrap“, věž v areálu automobilky Praga. Nahradila ji multifunkční sportovní hala.

– ani komín nezbyl ze staré Rustonovy strojírny v Karlíně. Developeři zde plánují výstavbu dalšího administrativního centra.

– začala likvidace dílenských hal bývalého nádraží Bubny. Developer zde projektuje výstavbu nové čtvrtě.

– stovky nových bytů by měly podle projektu vzniknout v areálu funkcionalistického Nákladového nádraží Žižkov.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.