KAŽDOU NEDĚLI MÁM VYPRODÁNO

MF DNES - - DNES ROZHOVOR -

Řídím se rčením minimum očekávání, minimum zklamání. Nepotřebuju, aby mě někdo chválil. S nadřízenými problémy nemám, zároveň jsem vděčný za to, že si své postavení buduju sám. Podařilo se mi získat autoritu přirozenou, ne formální, vytvořenou funkcemi, do kterých by mě někdo dosadil. Vím, odkud pocházím a kam patřím. Jsem obyčejný, normální kněz v Lanškrouně. Tam jsem mezi svými lidmi šťastný a nemám jiné ambice.

Jenže žádný český kněz není tak všeobecně známý jako vy. A nevím, jestli by některý dal knize název Postel, hospoda, kostel. Jasně, uvědomoval jsem si, že ten titul je tak trošku bulvární. Ale takhle tu knihu bude vnímat člověk, který je sám bulvární. Udělal jsem to schválně.

Takže tak trochu provokace? Někdo o mně už dřív řekl, že jsem takový bulvární farář. Vysvětluju si to tak, že bulvár znamená ve francouzštině široká ulice, po které chodí hodně lidí. Jako kněz bych přece měl být tam, kde je hodně lidí, tedy na bulváru. Ale samozřejmě vím, že ti, kdo to o mně říkají, to myslí trochu jinak. Doufám, že lidé nebudou vidět jen název a přebal

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.