MĚ: ÁÁÁ, CUKRÁRNA!

MF DNES - - DNES ROZHOVOR -

Kdybyste mohla pro lidi z vašeho rodného Šumperska zorganizovat výlet za kulturou do Prahy s cílem ukázat, co se vám nejvíc povedlo, na co byste je pozvala? Myslím, že se nedá říct, že se něco povedlo nejvíc.

Nebuďte skromná. Myslím to tak, že vás teď hodně lidí zná v roli veselé cukrářky v seriálu Ohnivý kuře, ale třeba nevědí, co všechno děláte. Určitě bych je pozvala na Nočního motýla do divadla na Kladně. Pak na Sen čarovné noci do Národního. A taky na kabaret. Se spolužáky z DAMU máme divadelní spolek Cabaret Calembour.

Bývají lidé překvapeni, že hrajete v představení Noční motýl roli, která patřila Haně Vítové? Ano. Ale nemám ráda předsudky, takové to: Ty můžeš hrát jen tohle a tohle. To, že jsem teď dvakrát týdně v televizi v seriálu, není to nejdůležitější v mé práci. Baví mě to, snad je to i vidět, ale není to tak, že se zblázním z toho, když mě lidé poznávají a pokřikují na ulici.

Co pokřikují? Stojím na zastávce a někdo pět metrů ode mě zařve: Ááá, cukrárna. Co na to máte říct? Je příjemné, když se na mě někdo usměje nebo se chce na něco zeptat. Je v pohodě, když se lidi se mnou chtějí vyfotit v Lidlu v Šumperku. Ale to pořvávání mi připadá divné.

Zrazoval vás někdo od rozhodnutí zkusit zkoušky na DAMU právě proto, že nejste éterická padesátikilová blondýnka? Vždycky jsem si myslela, že nezáleží na tom, jak kdo vypadá. Neznamená přece, že padesátikilová blondýnka musí být dobrá herečka. Stačí se podívat na Helenu Růžičkovou, jak hrála skvěle. Nešla jsem na DAMU s pocitem, teď vám všem ukážu, jak jsem úžasná. Samozřejmě jsem věděla, že jsem jiná. Nevím, co si tam o mně při zkouškách mysleli.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.