Rudolfinské defilé vlivných

Premiérův přítel pořádal párty. Sešli se na ní bývalí i současní politici, lobbisté či byznysmeni

MF DNES - - Z DOMOVA - — Eva Pospíšilová

Za přehlídku vlivných a mocných osobností České republiky by se dala označit oslava advokátní kanceláře Radka Pokorného, kterou z úterý na středu uspořádala v pražském Rudolfinu.

Dorazili na ni nejen bývalí a současní politici, ale také lidé z byznysu a řada lobbistů. Chyběli snad jen zástupci vlády, k jejímž několika členům, zejména k premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, má přitom Pokorný blízko.

„Nebyl tam žádný ministr, takže ani premiér, jen klienti, kamarádi a zaměstnanci kanceláře, ve které pracuje šedesát lidí, a také kolegové advokáti z jiných kanceláří. Hostů bylo zhruba 300,“uvedl včera na dotaz MF DNES Radek Pokorný.

Velkolepá oslava měla připomenout výročí vzniku jeho právní kanceláře. „Vzpomínali jsme na těch 20 let,“popsal program večera vlivný pražský advokát.

Hosté se na párty do galerie u Vltavy začali scházet po šesté hodině večerní. Z byznysmenů dorazil třeba bývalý šéf ČEZ Martin Roman nebo spoluzakladatel a spolumajitel investiční skupiny Penta Investments Marek Dospiva. Z politiků – bývalých i současných – se objevili například stínový ministr dopravy Jan Birke či někdejší ministr financí z vlády Miloše Zemana Pavel Mertlík. Dál dorazili třeba scenárista, režisér a herec Václav Marhoul, lobbista Vladimír Johanes nebo brněnský zastupitel za Žít Brno Matěj Hollan. Kolik celá sláva stála? „Pronájem Dvorany Rudolfina vyšel na 250 tisíc korun + DPH,“napsal v mailové odpovědi MF DNES advokát Radek Pokorný.

Foto: Ladislav Křivan, Tilen Vajt, Jiří Pitrof, MAFRA

Mezi zhruba třemi stovkami hostů VIP párty nechyběl ani pražský radní za ČSSD Petr Dolínek. Vydavatel a šéfredaktor Echo24 Dalibor Balšínek (vlevo) odcházel s PR expertem a poradcem ministra vnitra Milošem Růžičkou. Za Radkem Pokorným se zastavila i bývalá pravá ruka Andreje Babiše Radmila Kleslová. Exministryně školství Petra Buzková (ČSSD) dorazila se svým manželem Josefem Kotrbou, šéfem české pobočky Deloitte. Čas na oslavu vlivné právní kanceláře si udělal i bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL).

Na oslavě právníka, který vyjednává pro vládu obchody v Číně, se objevil i Václav Marhoul, známý kritik tamního režimu.

Ukázal se i Marek Šnajdr (ODS), známý z takzvané kauzy politických trafik.

Co si asi psal do telefonu při odchodu programový šéf veřejnoprávní televize Milan Fridrich?

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.