V Krkonoších zasněžují, má se ale ještě oteplit

MF DNES - - Z DOMOVA -

tisíc studentů a čerstvých absolventů hlasovalo celkem, kvalitu hodnotili na škále 1 až 100. 96,0 90,2 91,6

Na hřebenech Krkonoš mrzne, včera v noci připadlo dalších několik centimetrů sněhu a provozovatelé sjezdovek usoudili, že se blíží čas, kdy budou moci svahy zpřístupnit lyžařům.

Na Černé hoře už spustili zasněžování, horní části sjezdovek Anděl a Černohorská zasypávají vločky ze dvou desítek sněžných děl a tyčí. „Právě sjezdovka Anděl je tradičně první, která v Krkonoších zahajuje lyžařskou sezonu. V minulém roce se tu poprvé lyžovalo 27. listopadu, tak třeba se to letos podaří ještě dříve,“doufá ředitel SkiResortu Černá hora – Pec Petr Hynek. Podle předpovědi se má v příštích dnech oteplit, další ochlazení meteorologové předpovídají až na polovinu příštího týdne. „Pro zahájení lyžařské sezony je potřeba alespoň 20 až 30 centimetrů souvislé vrstvy sněhu. Zajistit takového množství umělého sněhu na sjezdovce Anděl trvá přibližně pět dní,“dodává Hynek.

Mrazivé počasí včera ráno ovšem zaskočilo řidiče na Karlovarsku. Silnice pokryla silná námraza, která zavinila několik nehod, jež zablokovaly hlavní tahy v kraji. Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala hasiči vyjížděli od časného rána. „Když jeli k nějaké nehodě, cestou potkávali další auta v příkopech. Šlo ale jen o plechy a řidiči většinou nehody řešili sami,“řekl Kasal. (ČTK)

Foto: ČTK

Ještě dvacet čísel Horní část sjezdovek na Černé hoře už je pod sněhem. Na lyžování ho je ale potřeba ještě o 20 či 30 centimetrů více.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.